Шампионът Марек Юнион-Ивкони се озори в домакинството си на ЦСКА, което спечели много трудно с 3:2 гейма (26:24, 25:12, 20:25, 22:25, 18:16). Интригуващият мач беше от 16-ия кръг на волейболната Суперлига.

Избраниците на Найден Найденов взеха трудно първата част с 26:24, но във втората отвяха "червените" с 25:12. Гостите от София играха много силно в третата част и от 5:8 успяха да обърнат резултат до 21:17. Момчетата на Александър Попов спечелиха гейма с 25:20. В 4-ия дупничани поведоха с 16:14 и 21:20, но "червените" съумяха да измъкнаха гейма с 25:22 и да изравнят резултата до 2:2 гейма. Решителният тайбрек беше спечелен от Марек с 18:16.

Капитанът на домакините Тодор Вълчев стана най-резултатен в мача с 25 точки, а Дмитрий Бахов добави 20. За ЦСКА най-резултатен стана диагоналът Иван Крачев с 19 точки, докато Бранимир Грозданов записа 17.

Това е 13-и успех за Марек от началото на сезона в Суперлигата. Шампионите продължават да са убедителен лидер в класирането с актив от 39 точки. ЦСКА допусна 8-а загуба и остана на 6-ото място с актив от 24 точки.