"Левски" отвя с класическото 3:0 Видима-Раковски в скучен мач, игран изцяло пред вратата на гостите от Севлиево. Голмайсторът на "сините" Базил Де Карвальо се отчете с 2 попадения, както и пропусна дузпа. Бранителят на втородивизионния тим Стефан Крачунов пък си отбеляза автогол.

Срещата се игра на един от помощните терени на "Герена" пред около 2000 зрители.

За последния мач от зимната подготовка наставникът на "Левски" Илиан Илиев заложи на единайсеторка, която се очертава титулярна и за официалните двубои. На вратата беше Пламен Илиев, а пред него в защита - Дъстли Мулдер, Йордан Милиев, Димитър Везалов и Нуно Пинто. Като двойка опорни халфове играха Станислав Ангелов и Стефан Велев. По крилата бяха Кристовао Рамос и Гари Родригес, а Владимир Гаджев застана зад тарана Базил Де Карвальо. През второто полувреме на терена се появиха нови 11 футболисти, като повечето смени бяха около и след 70-ата минута.

И в днешната контрола най-активни за "Левски" бяха Базил Де Карвальо и новото попълнение Гари Родригес. Холандското крило блесна с няколко пробива отляво, а и отдясно, след като си разменяше ролите с Рамос. 22-годишният Родригес също така можеше да вкара и първия си гол с екипа на "сините", но не успя.

Домакините наложиха натиск от самото начало на срещата. В 4-ата минута Базил Де Карвальо стреля към Николай Митев, но неточно. Малко по-късно Йордан Милиев с глава прати топката в аут. В 9-ата обаче центриране на Кристовао Рамос от ъглов удар бе майсторски засечено с глава от Де Карвальо и "Левски" поведе с 1:0.

В 14-ата Родригес пропусна да вкара, а в 16-ата Владимир Гаджев изработи дузпа за "сините". Халфът изпълни пряк свободен удар, бранител в бяло спря топката с ръка и съдията Мартин Стоименов посочи бялата точка. Базил Де Карвальо обаче стреля над напречната греда.

В 21-ата обаче голмайсторът се реванши за пропуска, удвоявайки преднината на "Левски" - 2:0. Де Карвальо се разписа с глава, отново след асистенция на Рамос, който му центрира топката.

В 39-ата минута Нуно Пинто и Родригес направиха нова отлична комбинация по лявото крило, но защитата на севлиевци се справи. Две минути по-късно пред отлично играещия днес Родригес се откри добра възможност за гол след подаване на Карвальо, но шутът на холандеца излезе в аут.

През втората част избраниците на Илиан Илиев намалиха леко темпото, но това не им попречи да продължат да диктуват събитията на терена. Пазилият през първата част Пламен Илиев скуча 45 минути, а след почивката същото беше положението и с резервата му Михаил Илиев.

В 51-ата минута Стефан Велев стреля от разстояние, след като защитник на гостите изби топката след корнер, но ударът не бе точен. В 60-ата и Станислав Ангелов опита късмета си с шут отдалеч, но покрай целта.

В 74-ата "сините" стигнаха до класическия успех. Илиян Йорданов проби отляво и центрира в наказателното поле, където защитникът на Видима-Раковски Стефан Крачунов прати топката в собствената си врата - 3:0.

В 80-ата Йовов можеше да се разпише, но топката срещна гредата след изпълнения от него пряк свободен удар.

С днешния успех над втородивизионния съперник "Левски" загря за първия си официален мач за годината - гостуването на Черноморец в Бургас. Срещата с "акулите" от 16-ия кръг на "А" група е насрочена за 16:00 часа на 3 март (събота).

Балансът на "Левски" в контролите тази зима е 2 победи, 5 равенства и 1 загуба.

Мачът по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ВИДИМА-РАКОВСКИ 3:0
1:0 Базил Де Карвальо (9), 2:0 Базил Де Карвальо (21), 3:0 Стефан Крачунов (74-автогол)

"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев (46-89.Михаил Иванов), 2.Дъстли Мюлдер (77-18.Борислав Цонев), 55.Йордан Милиев (75-3.Ромен Ели), 13.Димитър Везалов (75-7.Милен Василев), 28.Нуно Пинто (68-6.Орлин Старокин), 4.Станислав Ангелов (68-8.Роман Прохазка), 77.Стефан Велев (77-32.Радослав Цонев), 16.Кристовао Рамос (75-25.Даниел Димов), 45.Владимир Гаджев (61-22.Илиян Йорданов), 11.Гари Родригес (61-29.Рене Михелич), 19.Базил де Карвальо (75-10.Христо Йовов)
Треньор: Илиан Илиев

vidima.JPG
ВИДИМА-РАКОВСКИ: 69.Николай Митев, 20.Мартин Василев, 3.Михаил Минков, 25.Стефан Крачунов, 4.Павлин Иванов, 14.Максим Стойков, 17.Димитър Коларов, 5.Георги Стойчев, 7.Християн Кожухаров, 10.Ангел Русев, 11.Атанас Любенов
Треньор: Димитър Тодоров

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА