Базел се класира за осминафиналите в Лига Европа. Швейцарският тим направи 1:1 в 1/16-финал реванш срещу Днепър. В първата среща Базел победи с 2:0 у дома и с общ резултат 3:1 се класира напред. Днипър имаше серия от пет поредни домакински победи в Европа.

Всичко по-интересно в срещата се случи след почивката. В 63-ата минута Никола Калинич получи директен червен картон за грубо нарушение и остави домакините с човек по-малко. Въпреки това именно украинците откриха резултата в 76-ата минута. Точен за 1:0 от дузпа бе Евхен Селезньов. Малко преди това Фабиан Фрай бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле на своя Базел. В 81-ата минута гостите изравниха чрез Фабиан Шар, който се разписа за 1:1, също от дузпа./БЛИЦ