Нюкасъл се класира за осминафиналите в Лига Европа. “Свраките” биха коравия тим на Металист в Харков с 1:0 и след 0:0 в първата среща продължават напред в турнира. В следващия кръг английският тим ще се изправи срещу победителя от двойката Хановер - Анжи.

Мачът на негостоприемния иначе стадион в Харков премина под диктовката на Нюкасъл. Тяхната звезда Папис Сисе имаше две страхотни възможности да открие резултата през първото полувреме, но ги пропиля. В 64-ата минута нападетелят бе повален в пеналта на домакините от Олександър Горянов и съдията посочи бялата точка. Опитният Шола Амеоби хладнокръвно вкара дузпата – 0:1. После украинският тим се хвърли в яростни атаки, но вратарят на “свраките” Тим Крул бе непробиваем и спаси шутове на Вилиан и Джонатан Кристалдо.