Интер се класира на осминафиналите за Лига Европа, след като отстрани Клуж с общ резултат 5:0. Италианският тим спечели реванша с 3:0 в Румъния, а в първата среща беше победил с 2:0. На осминафиналите Интер ще се изправи срещу Тотнъм, който елиминира Лион.

Фреди Гуарин реализира и двата гола на реванша в Клуж, още преди почивката. В 22-ата минута Гуарин вкара за 1:0 след хубава атака, засичайки пас на Паласио. В последните минути на първото полувреме домакините от Клуж сбъркаха, а Гуарин отбеляза втория си гол за 2:0. След почивката румънците имаха положения, но не успяха да вкарат дори и почетен гол. В 80-ата минута Марио Паулино Камора от ЧФР Клуж получи червен картон. В последните минути Марко Бенаси оформи крайното 3:0 след страхотен пас на Антонио Касано./БЛИЦ