Изненадата в Лига Европа вече е факт. Рубин (Казан) отстрани носителя на трофея от миналия сезон Атлетико (Мадрид). На реванша на стадион “Лужники” в Москва “дюшекчиите” спечелиха с 1:0. Това обаче не беше достатъчно, след като загубиха първата среща с 0:2 в Мадрид. Рубин продължава на осминафиналите с общ резултат 2:1. Единственото попадение тази вечер реализира звездата на Атлетико Радамел Фалкао в 84-ата минута. За втори пореден сезон шампионът в Лига Европа напуска на 1/16-финалите. Победителят от 2011 година Порто беше елиминиран през миналия сезон точно на тази фаза от Манчестър Сити с общ резултат 1:6 (две загуби с 1:2 и 0:4). На осминафиналите Рубин Казан ще се изправи срещу победителя от двойката Леванте – Олимпиакос.

Още в 3-ата минута Радамел Фалкао стреля към вратата на Рубин, но Сергей Рижиков изби в корнер. Малко преди средата на първата част Кристиан Родригес и Радамел Фалкао имаха възможности, но и в двата случая не успяха да преодолеят стража на Рубин. Двата тима се разделиха при 0:0 на полувремето. През втората част Фалкао продължи да тормози защитата на руския тим. В 84-ата минута колумбиецът стреля отблизо с десния крак и откри резултата за 1:0. До края на двубоя гостите опитаха стихиен натиск, за да се доберат поне до продължения, но домакините успяха и отстраниха именития си съперник. В 89-ата минута защитникът на Рубин Сезар получи директен червен картон за грубо нарушение.

Рубин – Атлетико Мадрид 0:1 (2:0 в първия мач)
0:1 Радамел Фалкао (84)