Славия записа класическа победа с 3:0 над Марек (Дупница) в контролна среща, която се игра на помощния терен на "Овча Купел". С 2 гола за успеха на "белите" се отчете Мирослав Антонов-Чилика, за правата на когото най-старият столичен клуб води съдебен спор с Лудогорец. Бившият нападател на "Левски" откри резултата в 58-ата минута, а в 83-ата оформи крайното 3:0. Антонов също така удари и греда. Между попаденията му точен във вратата на третодивизионния тим беше Галин Иванов, завърнал се тази зима в Славия след наем в Литекс. Мачът се игра пред около 200 зрители.

През първото полувреме двата тима предложиха доста равностойна игра, като гостите от Дупница успешно се противопоставиха на селекцията на Емил Велев. В състава на Марек личаха имената на опитни футболисти като Еньо Кръстовчев, Георги Христов и други.

Преди почивката гол не падна. На полувремето треньорът на "белите" Велислав Вуцов направи редица промени в състава си. На терена се появиха Галин Иванов, Здравко Лазаров и Мирослав Антонов, които решиха изхода на срещата. Първият гол падна в 58-ата минута. Тогава Електричката центрира и Антонов реализира за 1:0.

След само 2 минути дойде най-красивият момент в иначе скучния мач. Галин Иванов изстреля бомба от около 30 метра и топката влетя в мрежата на гостите за 2:0.

Крайното 3:0 Мирослав Антонов оформи в 83-ата минута след нова асистенция на Лазаров. В заключителните секунди голмайсторът нацели и гредата.

Както е известно, Славия и Лудогорец спорят за Антонов, защото доскоро нападателят беше собственост на шампионите. Той обаче прекрати едностранно договора си с клуба и се присъедини към "белите". От Разград обаче твърдят, че Чилика няма право да подписва със Славия.

Съставът на Славия (първо полувреме): Георги Петров, Филип Филипов, Виктор Генев, Живко Желев, М. Иванов, Димо Атанасов, Янко Сандански, Спас Георгиев, Антонио Ливраменто,Петър Димитров, Радослав Василев

Съставът на Славия (второ полувреме): Георги Петков, Ганчев, Събев, Кръстев, Тодоринов, Даниел Васев, Николай Дюлгеров, Тодор Янчев, Галин Иванов, Здравко Лазаров, Мирослав Антонов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА