Черноморец (Бургас) победи с 5:1 тима на Спартак (Варна) в своята предпоследна контролна среща от зимната подготовка. Срещата се игра на тренировъчната база „Гнездо на акули“.

Бургазлии откриха резултата в 9-та минута. Лъчезар Балтанов изведе капитана Траян Дянков, който не сгреши за 1:0. Само 2 минути по-късно резултатът стана 2:0. Попадението отбеляза каращият проби руснак Станислав Морозов. Класическото 3:0 дойде в 16-та минута от Борислав Балджийски, който засече центриране на Венелин Филипов. Няколко минути по-късно гостите върнаха едно попадение, чрез Иван Цачев за 3:1.

През втората част старши треньорът на бургазлии Димитър Димитров направи няколко смени в състава. В 60-та минута Милчо Ангелов беше хубаво изведен и сам срещу вратаря не сгреши за 4:1. Крайното 5:1 оформи Преслав Йорданов от дузпа.

Състав на Черноморец:
Георгиев, Дянков, Трифонов, Филипов, Стоянов, Траянов, Гаел, Балджийски, Балтанов, Цонков, Морозов (Дашев, Терзиев, Пехливанов, Юсеф, Лола, Дрянов, Ангелов, Йорданов)

Следващата и последна контролна среща от зимната подготовка на Черноморец (Бургас) е на 23 февруари от 15:00 часа срещу тима на “Ботев“ (Пловдив). Спарингът ще се играе на стадиона в Димитровград.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА