“Левски” не успя да победи арменския Импулс в контрола. Двата тима завършиха наравно 1:1. “Сините” дори не отбелязаха гол, тъй като попадението на тяхната сметка дойде след автогол на Пузанов. Още в 9-ата минута Кьозилен откри за Импулс, а в 29-ата минута Пузанов си вкара автогол след остро центриране на Илиян Йорданов и резултатът стана 1:1. Това е трето поредно равенство за “сините” след 2:2 с Шльонск и Дукла Прага и общо четвърто в контролите. Българският тим има само една победа – с 2:0 срещу Локомотив Москва и една загуба с 0:2 от Аарау в първата проверка. Следващата и последна контрола на “Левски” в Кипър е на 17 февруари (неделя) срещу руския Ростов. ФК Импулс е на трето място в класирането на Армения с 48 точки, на 21 от лидера Ширак и 18 от втория Мика. Днешният съперник на “сините” е само на 4 години, основан е през февруари 2009-та. Клубът е основан през 1985 година, но впоследствие прекратява съществуването си и е възобновен преди четири години.

Треньорът на “Левски” Илиан Илиев заложи днес на един състав, в който имаше само три смени. Останалите футболисти ще играят в неделя срещу Ростов. На вратата днес излезе Михаил Иванов, отдясно в защита Орлин Старокин, в центъра Пламен Димов и Даниел Димов, а ляв бек игра Ромейн Ели. Пред тях като опорен халф игра Стефан Велев, а пред него Рене Михелич, Христо Йовов и Милен Василев. Двамата в атака бяха Жоао Силва и Илиян Йорданов.

Още в 9-ата минута Импулс поведе с 1:0. Арменците организираха бърза атака, двама защитници на “Левски” сгрешиха и оставиха Кьозилен сам отдясно в наказателното поле. Футболистът стреля по диагонал и прати топката зад вратаря Михаил Иванов. Последва пропуск на Осепян две минути след това. Христо Йовов би в аут от пряк свободен удар в 18-ата минута. В 30-ата минута “Левски” изравни за 1:1. Илиян Йорданов напредна отдясно, центрира по земя в малкото наказателно поле, където защитникът на Импулс Пузанов засече топката в собствената си врата. Арменците се активизираха и само добрата намеса на вратаря на “сините” Михаил Иванов запази ремито до почивката. И двата опасни удара бяха на Бартериан. В 42-ата минута испанецът Кастро остана сам срещу стража на “Левски”, но прати топката в аут.

През второто полувреме “Левски” заигра по-добре, владееше повече топката и атакуваше често. В 56-ата минута Даниел Димов засече с глава центриране от корнер, но стреля над вратата. Две минути по-късно голмайсторът за арменците Кьозилен се възползва от нова грешка на Пламен Димов, излезе сам срещу Михаил Иванов, който и този път спаси вратата си. В следващите две-три минути “сините” имаха право да изпълнят два фаула около наказателното поле на противника, но не създадоха нищо опасно. При първото положение Михелич стреля слабо, а след това Милен Василев не успя да отиграе заученото положение. В 64-ата минута Илиян Йорданов отне топката още в собствената половина, мина през цялото поле на Импулс и стреля, но вратарят изби. В 67-ата минута Старокин намери Жоао Силва, който продължи към Христо Йовов пред вратата, но той не успя да стигне до топката. В следващата минута и Жоао Силва изпусна сам в малкото наказателно поле, след като не успя да засече прострелно подаване отдясно. Десетина минути преди края Рене Михелич влезе в наказателното поле, но нямаше с кого да комбинира и стреля в аут.

НА ЖИВО С БЛИЦ
3 - ВЪЗМОЖНОСТ пред Милен Василев. Атака на "Левски", Ели центрира в наказателното поле, Жоао Силва, той намери Милен Василев, който не успя да отбележи отблизо
9 - topka.jpg ГООЛ за Импулс, бърза атака на арменците, двама защитници на "Левски" не успяха да ги спрат, единият се подхлъзна, Кьозилен получи вдясно в наказателното поле и отбеляза
13 - далечен удар на Стефан Велев, вратарят на Импулс спасява
18 - пряк свободен удар за "Левски", Йовов бие на метър в аут
20 - пряк свободен удар за "Левски", слабо изпълнение, без проблеми за вратаря Елазиангор
23 - АТАКА за "Левски", подаване вляво към Рене Михелич, вратарят излиза и лови
30 - topka.jpg ГООЛ за ""Левски". Илиян Йорданов напредна по дясното крило, центрира остро и Пузанов засече топката в собствената си врата.
39 - далечен удар на Бартериан, вратарят на "Левски" Михаил Иванов лови
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
56 - ШАНС за "Левски", Михелич центрира от корнер, Даниел Димов стреля с глава, но в аут
58 - СПАСЯВАНЕ на Михаил Иванов. Грешка на Пламен Димов, Кьозилен излезе сам срещу вратаря, но Иванов спаси
59 - лошо изпълнение на пряк свободен удар на Рене Михелич отляво, прати топката от другата страна на наказателното поле
60 - фаул за "Левски" отдясно. "Сините" опитаха заучено положение, но Милен Василев не успя да прати топката в наказателното поле
64 - АТАКА на "Левски" след грешка в полето на "сините". Илиян Йорданов овладя топката, пробяга цялото поле на Импулс, влезе в наказателното поле и стреля, но вратарят изби. Играч на "Левски" не успя да играе с отбитата топка
67 - ШАНС за "Левски". Михелич намери в коридор Старокин, той пусна по тревата в наказателното поле, но Йовов не успя да стигне до топката
69 - ПРОПУСК на Жоао Силва, който не успя да засече центриране по земя в малкото наказателно поле