Два гола на Гарет Бейл от фаул дадоха на Тотнъм минимален аванс пред Олимпик (Лион) преди 1/16-финалния реванш между двата тима след седмица. В първия мач “шпорите” се наложиха над “хлапетата” с 2:1.

След като преди това пропусна да се разпише на празна врата, Бейл изправи на крака феновете на “Уайт Харт Лейн” в добавеното време на първата част с точно изпълнение на фаул от 35 метра.

Десет минути след почивката гостите изравниха. Самуел Ултити простреля 41-годишния ветеран Брад Фридъл с удар от воле от границата на наказателното поле. Бейл обаче донесе победата на “шпорите” с нов гол от фаул в добавеното време на мача.

Двубоят спази традицията Тотнъм и Олимпик (Лион) да правят резултатни мачове на “Уайт Харт Лейн”. При предишния си сблъсък в Лондон двата клуба завършиха 4:3 за домакините в мач от КНК.