Силно представяне на Аякс донесе на холандския гранд победата с 2:0 над Стяуа в първи 1/16-финален двубой от Лига Европа. Срещата между двата бивши европейски клубни шампиони беше ръководена от най-добрия български рефер Станислав Тодоров.

След четири загуби в последните пет домакинства в Европа Аякс знаеше необходимостта от добър старт на мача. Това стана факт с попадението на защитника Тоби Алдервейрелд в 28-ата минтута.

На почивката грандът от Амстердам направи принудителна смяна на вратар и Яспер Силесен замени контузения Кенет Вермеер. Рикардо ван Райн удвои аванса на Аякс в в 48-ата минута.

До края на мача Силесен спаси удари на Раул Русеску и Адриан Попа, а задачата на Стяуа за реванша беше усложнена от червения картон на Михай Дору Пинтили в последната минута.