Лидерът в чешкото първенство Виктория (Пилзен) изненада Наполи в първи 1/16-финал на Лига Европа и спечели гостуването си на “Сан Паоло” с 3:0. Успехът на чешкия тим над неаполитанците идва само две седмици, след като Виктория направи 3:3 с “Левски” в контролна среща в Кипър.

Треньорът на Наполи Валтер Мадзари беше пуснал на терена всички звезди на тима си, но това не попречи на отбора от Пилзен да си тръгне с убедителна победа преди домакинството на реванша след седмица.

Владимир Дарида даде аванс на гостите в 29-ата минута. Кристиан Маджо успя да спре пробива на Ян Коваржик отляво, но 22-годишният Дарида настигна топката и от границата на накателното поле я прати в мрежата на Морган де Санктис.

В 79-ата минута Франтишек Райторал удвои аванса на гостите. Той се оказа на добра позиция на далечната греда и да прати топката над Де Санктис след центриране на Коваржик. В последната минута на мача резервата Станислав Тецъл вкара трети гол за гостите.