Литекс завърши 1:1 с румънския Петролул (Плоещ) и записа поредно равенство през зимната си подготовка. Срещата бе част от лагера на ловчанлии в Турция. Попадението за тима на Христо Стоичков вкара националът Георги Миланов. За румънците се разписа Хобан. Преди днешния мач Литекс имаше 1 победа, 1 загуба и 5 равенства.

Литекс имаше предимство през целия двубой, но то се изразяваше главно в притежанието на топката. След няколко неуспешни хода се стигна до 23-ата минута. Тогава Николай Бодуров изведе футболист номер 1 на България, а той с премерен удар с десния крак отри резултата.

Още в следващата атака обаче румънците възстановиха равенството. Пред врата на Пиргов се получи разбъркване, в което най-съобразителен бе Хобан.

До края на мача повече попадения не паднаха, но двата тима показаха хубав футбол и интересни изпълнения в атака.