Черноморец (Бургас) победи втородивизионния Калиакра (Каварна) с 2:1 в контролна среща, играна на кампуса „Гнездо на акули“.
Избраниците на Димитър Димитров-Херо бяха по-активният отбор, като създадоха много голови положения, но успяха да реализират само две от тях. Автор на първото попадение стана Яник Боли. Звездата се разписа в 42-ата минута след хубав далечен изстрел.

През втората част Херо пусна в игра почти изцяло нов състав. В 75-ата "акулите" поведоха с 2:0, след попадение на Нилтон, който кара проби в Черноморец.

Попадението за гостите от Каварна падна 10 минути преди края, когато централният им нападател Фока се възползва от грешка в защитата и успя да преодолее бургаския страж за 2:1.

Съставът на Черноморец
: Колев, Терзиев, Дянков, Филипов, Фо-Поре, Цонков, Балтанов, Гаел, Траянов, Боли, Стоянов (Пехливанов, Трифонов, Башлиев, Паланков, Балджийски, Юсеф, Йорданов, Лола, Георгиев)

Следващата контрола на „акулите“ е на 16 февруари (събота) от 11:00 часа - срещу друг тим от "Б" група - „Раковски“. Мястото на срещата ще бъде уточнено допълнително.

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА