"Левски" направи ново голово равенство - 2:2 с Дукла (Прага), в проверката в Кипър, в която "сините" изоставаха в резултата с 0:2. По този начин българският гранд записа трето равенство от пет изиграни контроли до момента тази зима. Предишните бяха 3:3 с друг чешки тим - Виктория (Пилзен) и 2:2 с полския Шльонск (Вроцлав). До момента в подготовката селекцията на Илиан Илиев има само една победа - 2:0 над Локомотив (Москва), както и загуба с 0:2 от швейцарския Аарау.

В днешната проверка "сините" допуснаха 2 гола в рамките на по-малко от 5 минути. Още във 2-ата минута Мали наказа Пламен Илиев от дузпа, а в 6-ата Божич удвои преднината на тима, заемащ 6-ото място в първенството на Чехия. До почивката Дъстли Мулдер вкара за "Левски", но попадението не беше зачетено заради маркирана засада. През втората част обаче "сините" значително вдигнаха оборотите и успяха да стигнат до равенството след 2 гола в рамките на 2 минути. В 63-ата ветеранът Станислав Ангелов намали, а в 65-ата и друг опитен играч се разписа - Базил Де Карвальо.

Двете чуждестранни попълнения на "Левски" Рене Михелич и Гари Родригес започнаха двубоя като титуляри. Словенецът действа пред защитата заедно със Стефан Велев, а холандецът по дясно крило. Освен тях в състава срещу Дукла имаше още три промени в сравнение с предния мач с полския шампион Шльонск (2:2) - Пламен Илиев, Ромен Ели и Жоао Силва.

Двубоят започна по възможно най-лошия начин за "сините". Чешкият тим изпълни център, играч в жълто нахлу в наказателното поле на "Левски" и беше повален от Орлин Старокин, което накара съдията да отсъди дузпа за Дукла. Мали реализира от бялата точка, откривайки резултата - 0:1.

В следващата атака "Левски" можеше да изравни, но новото попълнение Гари Родригес не можа да оползотвори подаване на Илиян Йорданов. 22-годишното холандско дясно крило дебютира с екипа на "сините" в днешната среща, като беше един от най-активните преди почивката. Титуляр започна и другото ново попълнение - Рене Михелич. Словенският халф обаче дебютира преди дни - при равенството 2:2 с Шльонск.

В 6-ата минута топката попадна за втори път в мрежата на Пламен Илиев. Божич реализира с далечен удар, изненадвайки българския страж, който очевидно не беше и подготвен за ситуацията.

Отново той можеше да се разпише малко по-късно, но този път Илиев внимаваше и спаси.

В 10-ата минута Жоао Силва получи подаване от Старокин, но не уцели топката, въпреки че нямаше никой край него в наказателното поле на чехите.

Няколко минути след това Илиян Йорданов стреля много неточно. В 18-ата Преучил от състава на Дукла беше близо до попадение, но за щастие на "сините" топката премина покрай вратата. В 22-ата минута Родригес направи страхотен пробив отдясно и центрира, но Жоао Силва пропусна да вкара.

До почивката "сините" имаха още няколко възможности, а също така и стигнаха до гол на Дъстли Мулдер, който обаче не беше зачетен заради маркирана засада.

В 36-ата минута пък играчите бяха на път да се сбият след нарушение срещу Гаджев, при което той бурно реагира и се нахвърли на противник. Бързата намеса на рефера и щабовете на двата отбора обаче предотвратиха по-сериозен инцидент.

В началото на втората част Илиан Илиев извърши 9 смени, като от игралите преди почивката на терена останаха само Пламен Илиев и Мулдер. Появиха се Станислав Ангелов, Даниел Димов, Йордан Милиев, Нуно Пинто, Роман Прохазка, Христо Йовов, Милен Василев, Кристовао Рамос и Базил Де Карвальо, а в 66-ата младият Радослав Цонев смени Мулдер.

Играта на "сините" коренно се промени. Атаките пред чешката врата зачестиха и намаляването на резултата не закъсня. В 63-ата минута Станислав Ангелов направи отлична солова акция, завършила с гол. Пелето първо преодоля противник, след което направи двойно подаване с Прохазка, който го изведе с пета. Ангелов преодоля още двама бранители и след удар с левия крак и помощта на рикошет направи 1:2.

Не бяха изминали и 2 минути, когато "сините" отново ликуваха. Йовов бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Базил Де Карвальо, който не остави шансове на вратаря и вкара за 2:2, изпращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Дукла.

До края "сините" така и не създадоха нова сериозна опасност, а в 77-ата минута Дукла дори беше близо до трето попадение. Томаш Бергер стреля от фаул, а за късмет на Пламен Илиев топката срещна гредата.

Последната възможност бе за "Левски" - след добра комбинация на Де Карвальо и Ангелов, топката стигна до Милен Василев, но той не успя да стреля от добра позиция и контролата завърши без победител - 2:2. А само преди дни Дукла беше победен от друг български тим - "Ботев" (Пловдив). Избраниците на Станимир Стоилов надделяха с 2:0 след попадения на Борис Галчев и Хабиб Бамого.

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ДУКЛА (Прага, Чехия) 2:2
0:1 Мали (2-дузпа), 0:2 Божич (6), 1:2 Станислав Ангелов (63), 2:2 Базил Де Карвальо (65)
"ЛЕВСКИ" (първо полувреме):
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 35.Пламен Димов, 3.Ромен Ели, 6.Орлин Старокин, 77.Стефан Велев, 29.Рене Михелич, 11.Гари Родригес, 45.Владимир Гаджев, 22.Илиян Йорданов, 9.Жоао Силва
"ЛЕВСКИ" (второ полувреме): 23.Пламен Илиев,2.Дъстли Мулдер (66-32.Радослав Цонев), 55.Йордан Милиев, 25.Даниел Димов, 28.Нуно Пинто, 4.Станислав Ангелов, 8.Роман Прохазка, 16.Кристовао Рамос, 10.Христо Йовов, 7.Милен Василев, 19.Базил де Карвальо
Треньор: Илиан Илиев

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА