Ботев" (Пловдив) стана за резил, допускайки тежка загуба с катастрофалното 1:7 от Слован (Либерец). Селекцията на Станимир Стоилов беше направена на пух и прах от шампиона на Чехия за миналния сезон, който сега заема 9-ото място.

Мачът се игра в Ларнака. До момента "Ботев" имаше 3 победи и 3 равенства в предсезонните контроли, но днес отнесе голям бой от чехите.

На полувремето "канарчетата" изоставаха с 0:2, а след почивката допуснаха още 5 попадения в мрежата си. През вторите 45 минути под рамката беше 17-годишният страж Филип Димитров, който имаше много работа.

Автор на почетното попадение за "Ботев" беше Тодор Неделев, разписал се от дузпа за 1:5.

Още в 7-ата минута се откри първата възможност за гол пред "жълто-черните", но Тодор Неделев пропусна. Малко след това Луис Педро проби отдясно, центрира остро, но нямаше играч на "Ботев", който да засече.

С първата си атака и първия удар в рамката на вратата, пазена от Росен Андонов, Слован успя да открие резултата чрез Рабушич в 23-ата минута. В 30-ата чехите удвоиха преднината си. Колпал проби отдясно, след което центрира в наказателното поле към Кушнир и той прати топката между краката на Росен Андонов - 0:2.

Малко преди почивката изстрел на Тодор Неделев от пряк свободен удар премина над вратата на съперника.

През втората част Стоилов направи доста промени в състава, а от това се възползваха чехите, които вкараха нови 5 гола. В 51-ата минута Рабушич направи резултата класически, след като се озова сам срещу резервата Филип Димитров.

В 63-ата Павелка вкара четвърти гол за Слован, а само 6 по-късно и Н'Диайе се разписа - 0:5.

В 75-ата Тодор Неделев отсрами "канарчетата", като прониза стража на чехите от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Хабиб Бамого.

В 83-ата Шурал също наказа Филип Димитров, а до крайното 1:7 се стигна след попадение от дузпа на Любош Хушек в 87-ата.

"БОТЕВ" (Пловдив) - СЛОВАН (Либерец, Чехия) 1:7
0:1 Рабушич (23), 0:2 Кушнир (30), 0:3 Рабушич (51), 0:4 Павелка (63), 0:5 Н`Диайе (69), 1:5 Тодор Неделев (75-дузпа), 1:6 Шурал (83), 1:7 Хушек (87-дузпа)