Нефтохимик 2010 (Бургас) постигна драматична победа над гостуващия ЦСКА в последния мач от 14-тия кръг в Суперлигата при мъжете. Пред пълни трибуни в зала “Младост” бургазлии бяха на два пъти догонващи в резултата, но в крайна сметка надделяха с крайното 3:2 (23:25, 25:19, 15:25, 28:26, 15:7). Гостите водеха с чувствителна разлика през по-голямата част от първия гейм, но малко преди края Нефтохимик успя да изравни. След 23:23 обаче две поредни точки за ЦСКА сложиха край на гейма. Във втория гейм инициативата вече беше на страната на домакините и след 25:19 балансът в мача беше възстановен. “Червените” наложиха пълно надмощие в третата част и спечелиха с 25:15. Най-равностоен и интересен бе четвъртият гейм. Той продължи до драматичното 28:26 за бургазлии. В тайбрека Нефтохимик имаше и психологическото предимство и с подкрепата на над 800 свои привърженици по трибуните спечели с безапелационното 15:7.

Нефтохимик излезе на трето място във временното класиране с 23 точки, колкото имат и четвъртият Пирин Балканстрой (Разлог) и петият Монтана (Монтана). ЦСКА остава седми с 21 точки от 7 победи и 7 загуби./БЛИЦ