"Ботев" (Пловдив) завърши 2:2 с Теплице в поредната си контрола от зимната подготовка. Попаденията за "канарчетата" реализираха Станислав Костов и Вандер Виейра. Иван Цветков пък пропусна дузпа.

Избраниците на Станимир Стоилов откриха резултата в 14-ата минута, когато Веселин Минев подаде към Станислав Костов, който преодоля съперник и на празна врата вкара - 1:0.

В 20-ата Томаш Иршак отправи мощен изстрел от 20-ина метра, но стражът на чехите Мартин Славик успя да спаси. В 34-ата Луис Педро напредна по лявото крило и пусна топката към Костов, който елиминира вратаря, но от малък ъгъл с левия крак изпрати кълбото покрай гредата.

В 50-ата минута Теплице изравни. Егон Вюч засече центриране и с плътен удар наказа Адам Стаховяк.

Последваха пропуски на Борис Галчев и Томаш Иршак, а в 73-ата минута Иван Цветков пропусна дузпа.

Теплице поведе с 2:1 в 78-ата, когато Вюч прехвърли излезлия неразчетено напред Росен Андонов. "Канарчетата" стигнаха до равенството в 84-ата, когато Вандер Виейра се разписа за 2:2.

"Ботев" (Пловдив) - Теплице 2:2
1:0 Станислав Костов (14), 1:1 Вюч (50), 1:2 Вюч (78), 2:2 Вандер Виейра (84)