Черноморец и Берое завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на кампуса „Гнездо на акули “.

И двата гола паднаха през второто полувреме. В 73-ата минута Мартин Райнов даде преднина на Берое, а в 76-ата Преслав Йорданов се разписа за селекцията на Димитър Димитров-Херо.

Първата опасност в срещата беше пред вратата на Черноморец. Още в 1-ата минута бившият играч на "акулите" Георги Андонов подаде към Дончо Атанасов, който навлезе в наказателното поле и стреля, но Стоян Колев спаси.

В 4-ата Яник Боли можеше да отбележи, но Кирил Акалски успя да избие топката в корнер.

До почивката положение за Берое пропусна Дончо Атанасов, а за "акулите" - Елтон.

В началните минути на второто полувреме играчите на Черноморец стояха по-добре на терена. В 54-ата минута Венелин Филипов центрира от фаул в наказателното поле на Берое, след което Фо Поре засече с глава, но над напречната греда в аут.

В 65-ата и гредата се оказа верен помощник на гостите от Стара Загора. Нацели я Цветомир Цонков, засичайки с глава центриране на Елтон.

В 73-ата Берое поведе в резултата. Елио Мартинс се пребори с двамата играчи на Черноморец, след което подаде към Мартин Райнов, който остана сам срещу Стоян Колев и го преодоля - 0:1.

Само 3 минути по-късно "акулите" изравниха. Милчо Ангелов центрира в наказателното поле на Берое, където Йорданов с много силен удар прати топката в мрежата на Акалски за 1:1.

Малко преди края Лъчезар Балтанов можеше да донесе успеха на Черноморец, но не се възползва по най-добрия начин от подаване на Борислав Балджийски.

ЧЕРНОМОРЕЦ - БЕРОЕ 1:1
0:1 Мартин Райнов (73), 1:1 Преслав Йорданов (76)

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12. Стоян Колев, 44. Венелин Филипов, 3. Георги Терзиев, 5. Тихомир Трифонов, 27. Жереми Фо Поре (73' - 7. Борислав Балджийски), 22. Цветомир Цонков, 15. Ванчо Траянов, 8. Елтон, 92. Гаел Ландулу, 17. Крум Стоянов, 94. Яник Боли (65' - 21. Александър Башлиев, 6. Тодор Паланков, 2. Траян Дянков, 9. Преслав Йорданов, 30. Лъчезар Балтанов, 39. Янис Юсеф, 20. Яни Пехливанов, 18. Дрянов)

БЕРОЕ: 12. Кирил Акалски - 2. Здравко Илиев (46' - 32. Пламен Крумов), 3. Владимир Зафиров (к - до 45') (46' - 6. Иво Иванов (от 46' - к)), 5. Борислав Стойчев (82' - 14. Игнат Дишлиев), 28. Веселин Пенев - 21. Елиаш Алвеш да Силва (46' - 19. Мартин Райнов), 25. Пауло Жорже (46' - 31. Симеон Мечев) - 23. Тодор Христов (79' - 8. Алберто Лоузейро), 11. Дончо Атанасов (46' - 13. Джереми) - 7. Георги Андонов (46' - 30. Атанас Зехиров) - 20. Венцислав Христов (46' - 29. Елио Мартинс)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА