"Левски" завърши 2:2 с шампиона на Полша Шльонск (Вроцлав) в контрола, състояла се в Кипър. Точни за "сините" бяха Владимир Гаджев и Христо Йовов. Първият се разписа от дузпа в 7-ата минута, а Бижутера реализира страхотно попадение от пряк свободен удар в 75-ата.

Общо в мача бяха отсъдени три дузпи, като последната беше крайно съмнителна. В 78-ата минута поляците вкараха гол, който обаче беше отменен заради засада, след което странно защо съдията даде дузпа за Шльонск. Изпусна я Кристиан Диас, който по-рано се разписа от бялата точка, а другото попадение за поляците беше дело на Силвестер Патежик.

В днешната среща дебют с екипа на "Левски" записа най-новото попълнение - Рене Михелич. Словенецът се появи на смяна в 54-ата минута, когато Илиан Илиев извърши общо 10 смени, като на терена от титулярите остана единствено Роман Прохазка.

За времето, което беше на терена, Михелич се представи добре и загатна, че може да се превърне във важен играч в схемата на варненския специалист.

Илиев направи само две промени в сравнение стартовите единадесет, които започнаха преди дни при победата с 2:0 над Локомотив (Москва). Днес на вратата започна Михаил Иванов, а Пламен Илиев остана на пейката. Голмайсторът Базил Де Карвальо също стартира срещу Шльонск, а титулярят от успеха над руснаците - Жоао Силва, сега беше сред резервите.

Двойката централни бранители отново беше Пламен Димов и Димитър Везалов. Дъстли Мулдер започна на десния бек, а на левия - Орлин Старокин. Капитанът Станислав Ангелов, Стефан Велев, Роман Прохазка, Илиян Йорданов и Владимир Гаджев бяха останалите титуляри.

"Сините" започнаха много активно срещата. Още във 2-ата минута пред Гаджев се откри възможност за гол, но вратарят на поляците спаси изстрела на българския национал. В 4-ата футболистите на Шльонск отговориха със страхотно изпълнение на фаул от страна на Себастиян Мила, но напречната греда помогна на Михаил Иванов.

Две минути по-късно Мулдер изведе Де Карвальо, който беше повален в наказателното поле и съдията наду свирката, отсъждайки дузпа за "Левски". Гаджев хладнокръвно реализира за 1:0 и по този начин отбеляза трето поредно попадение в трети мач на "сините".

В 18-ата минута след удар от дистанция на Твиеонк, Мишо Иванов се намеси и спаси. Малко след това Мила от Шльонск, който само секунди по-рано получи жълт картон, фаулира грубо Димитър Везалов и главният рефер направи знак към скамейката на поляците да бъде извършена смяна на този играч. Мила беше за червен картон, но двата отбора се бяха разбрали през цялото време да играят 11 срещу 11.

В 30-ата минута Илиян Йорданов напредна по лявото крило, подаде към намиращия се в пеналта Де Карвальо, който пое с гръб, след това подаде към нахлуващия Роман Прохазка, но той не успя да се разпише. Минута преди почивката Станислав Ангелов изведе Гаджев сам в наказателното поле на поляците, халфът се опита да прехвърли стража, но кълбото срещна тялото му.

Второто полувреме започна лошо за "Левски". Още в първата му минута поляците успяха да изравнят. Силвестер Патежик бе оставен сам в наказателното поле на "сините" и с техничен удар вкара топката в долния ляв ъгъл юь 1:1.

В 52-ата поляците стигнаха до пълния обрат. Кристиан Диас се разписа от дузпа – 1:2.

Малко след това последваха десетте смени на Илиан Илиев, като сред появилите се на терена беше и Кристовао Рамос. За португалското крило това беше първо участие за тази година, след като той беше известно време извън строя заради контузия.

"Левски" изравни в 75-ата минута. Тогава Христо Йовов вкара страхотен гол. Ветеранът се разписа за крайното 2:2, изпълнявайки по перфектен начин пряк свободен удар. Йовов прати топката в горния десен ъгъл на полската врата.

Десетина минути преки края на мача Шльонск получи правото на изпълни пряк свободен удар. При него футболист на поляците игра с глава и вкара топката във вратата на Пламен Илиев. Попадението обаче беше отменено, защото страничният рефер маркира засада. В същото време главният съдия взе доста странно решение, посочвайки бялата точка за дузпа. Тя обаче беше пропусната от Диас и срещата завърши без победител - 2:2.

Следващата контрола на "Левски" е на 13 февруари - срещу чешкия Дукла (Прага).

Контролата по минути - ТУК

"ЛЕВСКИ" - ШЛЬОНСК 2:2
1:0 Владимир Гаджев (7-дузпа), 1:1 Силвестер Патежик (46), 1:2 Кристиан Диас (52-дузпа), 2:2 Христо Йовов (75)

"ЛЕВСКИ": 89.Михаил Иванов, 2.Дъстли Мулдер, 13.Димитър Везалов, 35.Пламен Димов, 6.Орлин Старокин, 4.Станислав Ангелов, 77.Стефан Велев, 8.Роман Прохазка, 22.Илиян Йорданов, 45.Владимир Гаджев, 19.Базил Де Карвальо
В 54-ата минута влизат: 23.Пламен Илиев, 3.Ромен Ели, 55.Йордан Милиев, 25.Даниел Димов, 30.Антонио Вутов, 10.Христо Йовов, 16.Кристовао Рамос, 7.Милен Василев, 9.Жоао Силва и най-новото попълнение - 29.Рене Михелич. На терена остава единствено Роман Прохазка
Треньор: Илиан Илиев

ШЛЬОНСК: 33. Рафаел Гикиевич, 26. Пжемислав Казмиерчак, 15. Рафал Гродзицки, 17. Мариуш Павелец, 3. Томаш Йодловец, 16. Далибор Стеванович, 9. Силвестер Патежик, 20. Пьотър Цвиелонг, 24. Тадеуш Соха, 11. Себастиян Мила, 18. Йохан Воскамп. Резерви: 27. Лукаш Гикиевич, 14. Марчин Ковалчук, 25. Мариян Келемен, 28. Марек Василюк, 8. Кжищоф Островски, 6. Камил Юрашек, 23. Павел Гарига, 7. Марчин Пжибилски, 19. Матеуш Федина, Якуб Виезик, 21. Кристиан Диас

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА