ЦСКА пропусна отлична възможност да спечели първи трофей за годината. Отново след изпълнение на дузпи във втория си мач от турнира "Голд Сити" "червените" отстъпиха с 8:9 общ резултат на Заглембе (Любин). Поляците губеха с 2:3 до 90-ата минута. Тогава обаче главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар, който Камил Вилчек превърна в гол за 3:3.

Така се стигна до това дузпи да решат победителя в надпреварата. При тях обаче играчите на Заглембе демонстрираха по-добра концентрация и стигнаха до успеха. От бялата точка за българския гранд не съумяха да реализират Станко Йовчев, Михаил Венков и Васил Попов.

Иначе головете за "армейците" отбелязаха Апостол Попов в 32-ата, Илиян Кириакидис в 58-ата и Серж Нюаджи в 64-ата. Останалите две попадения за съперника бяха на Роберт Йеж в 34-ата и Коста Намойнесу четвърт час преди края на редовното време.

Припомняме, миналата година по същото време "червените" спечелиха приятелски турнир в Либия. Интересното обаче е, че и в първата среща от "Голд Сити" срещу украинския Олександрия (1:1) победителят бе излъчен след наказателни удари. А освен това равенството 3:3 е трето за ЦСКА в контролите. Преди това при същия резултат приключиха проверките със Симург и УФА от първия лагер в Турция.

Двубоят започна много динамично - с атаки и към двете врати. В шестата минута грешка на Господинов едва не доведе до откриване на резултата. Малко след това пък удар на Сержиньо беше избит от голлинията. Динамиката не спадна. В 25-ата минута обаче Александър Тончев от състава на поляците беше принудително заменен заради болки в крака.

Шест по-късно ЦСКА имаше претенции за дузпа. Венков центрира остро в наказателното поле, където топката срещна ръка на бранител. Съдията обаче не посочи бялата точка, като дори показа жълт картон на защитника заради протест. Веднага след това "армейците" откриха резултата. Апостол Попов вкарва с глава след перфектно центриране на Лукас Саша.

В 34-ата равенството беше възстановено. Роберт Йеж шутира перфектно от пряк свободен удар и изравни - 1:1. В самия край на частта "армейците" отново имаха претенции за наказателен удар, но падането на Анисе не принуди главния съдия да посочи бялата точка.

Мачът продължи да бъде оспорван и след паузата. "Армейците" започнаха с греда на Присо в 47-ата минута. След това пък последваха отлични спасявания на влезлия като резерва Божидар Стойчев. В 58-ата обаче "червените" поведоха за втори път. Илиас Кириакидис застана зад топката за пряк свободен удар и я прати във вратата за 2:1. Малко след това пък разбъркване след корнер в полето на полския тим позволи на Серж Нюаджи да стреля и да покачи на 3:1.

След подновяването последва мощен пробив на Вилчук, който завърши рейда си с удар в лявата греда. Все пак поляците стигнаха до второто си попадение четвърт час преди края на редовното време. Продължителна атака на отбора на Павел Хапал завърши с мощен шут на левия бек Коста Намойнесу в мрежата зад гърба на Божидар Стойчев - 2:3.

Пет минути преди края влезлият малко преди това Григор Долапчиев прати топката в десния страничен стълб след самостоятелен рейд. В 90-ата обаче Заглембе получи право на дузпа, която Камил Вилчек превърна в гол за 3:3. Така се стигна до това наказателни удари да решат победителя в надпреварата. При тях любинци бяха по-хладнокръвни и вкараха шест срещу пет на ЦСКА.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ МАЧА ТУК

ЦСКА - Заглембе 8:9 след дузпи (3:3 в редовното време)
1:0 Апостол Попов (32), 1:1 Роберт Йеж (34), 2:1 Илияс Кириакидис (58), 3:1 14.Серж Нюаджи, 3:2 Коста Намойнесу (73), 3:3 Камил Вилчек (90-дузпа)

cskaaaa.jpgЦСКА: 1.Анатоли Господинов, 11.Иван Бандаловски, 19.Апостол Попов, 66.Пламен Крачунов, 4.Михаил Венков, 8.Лукас Саша, 17.Абел Анисе, 10.Сержиньо, 14.Серж Нюаджи, 18.Ивайло Чочев, 22.Мартин Камбуров
След почивката влязоха: 85.Божидар Стойчев, 21.Венцислав Василев, 25.Ангел Грънчов, 55.Илияс Кириакидис, 99.Нджонго Присо, 30.Васил Попов, 45.Григор Долапчиев, 15.Станко Йовчев
Резерви: 85.Божидар Стойчев, 6.Костадин Стоянов, 30.Васил Попов, 31.Юлиян Илиянов, 21.Венцислав Василев, 25.Ангел Грънчов, 55.Илияс Кириакидис, 7.Петър Витанов, 99.Нджонго Присо, 15.Станко Йовчев, 45.Григор Долапчиев
Треньор: Миодраг Йешич

610x.JPGЗАГЛЕМБЕ: 30. Михал Глива, 2. Коста Намойнесу, 33. Александър Тунчев (25-13. Мислав Коморски), 18. Павел Виданов, 86. Роберт Йеж (60-88. Камил Вилчек), 17. Адриан Раковски (70-9. Войчек Трохим), 20. Давид Абво, 14. Дамян Ковалчук (60-99. Симон Скржиац), 25. Лукаш Ханзел, 7. Иржи Билек (к), 19. Масией Малковски
Резерви: 2. Амадеус Скржиниарц, 13. Мислав Коморски, 3. Матеус Магджиак, 99. Симон Скржиац, 8. Мачей Ковалски, 16. Елтон Лира, 15. Адриан Блад, 88. Камил Вилчек, 9. Войчек Трохим, 27. Мичал Пападопулос
Треньор: Павел Хапал

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА