Новият треньор на Черно море Георги Иванов – Гонзо записа загуба в неофициалния си дебют начело на тима. “Моряците” отстъпиха с 0:3 на руския Кубан в първата контрола за годината.

Още в четвъртата минута на мача руснаците поведоха с гол на българския национал Ивелин Попов. Той се възползва от добро подаване на Маркус Уреня и изпрати топката в далечния ъгъл на Георги Китанов за 1:0.

Кубан продължи да диктува темпото на играта и упражняваше териториален превес до края на полувремето, а единственият шанс за гол на варненци бе при далечен удар на Капитанов в 39-ата минута.

Малко след почивката след продължително разбъркване в наказателното поле на Черно море Букур се оказа най-съобразителен и покачи на 2:0. Отново той фиксира крайното 3:0 в 82-ата минута, след асистенция на Козлов.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Живко Атанасов, Александър Александров, Росен Колев, Коста Янев, Георги Илиев, Тодор Колев, Единилсон, Себастиан Комел, Илиян Капитанов и Мирослав Манолов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА