Локомотив (София) подари победа за 51-ия рожден ден на треньора си Емил Велев. “Железничарите” се наложиха с 2:1 над Металург (Донецк).

Локомотив откри резултата в 35-ата минута, когато след центриране на Светослав Петров Барановски отклони топката в собствената си врата.

В 83-ата минута намиращият се на проби в тима Уилкер удвои. Четири минути по-късно Траоре вкара почетното попадение за Металург, след като получи топката в наказателното поле, освободи се от пазача си и прати топката във вратата на Валентин Галев.

Бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораес и ексфутболистът на “Левски” Зе Соарес започнаха като титуляри за Металург. Мораес остана на терена до края на мача, а Соарес отстъпи мястото си на Траоре. В 65-ата минута като резерви за украинския тим в игра се появиха бившите футболисти на ЦСКА Велизар Димитров и Грегъри Нелсън.

Съставът на Локомотив (София): 1.Митрев (46-84.Галев), 18.Дюлгеров, 5.Николов, 6.Бранеков (59-2.Велков), 3.Янев, 88.Борносузов (46-16.Димитров), 19.Петров, 17.Трифонов, 22.Петков (46-7.Писаров), 23.Бибишков (46-9.Павлов), 77.Пеев (59-11.Добрев)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА