ЦСКА се класира за финала на турнира "Голд сити" в турския курорт Алания. В спор за последния мач "червените" победиха Олександрия със 7:6 след изпълнение на дузпи. Резултатът в редовното време бе 1:1. Следващият съперник на българския гранд ще бъде победителят от Торпедо (Москва) и Заглембе (Любин).

Украинците поведоха черз Бровченко в 62-ата минута. След добра атака той се озова сам срещу Анатоли Господинов, финтира го и вкара на опразнената врата. Съперникът се виждаше победител, когато в 89-ата Нджонго Присо изравни. Камерунецът засече центиране на Кириакидис и доведе двубоя до дузпи.

Първото полувреме премина под равностойна игра. На два пъти обаче играчи на украинците влизаха остро в краката на състезатели в "червено". Първо сериозна балтия отнесе Лукас Саша, а в края на полувремето и Мишел Платини. Наложи се дори бразилецът да бъде заменен от Нджонго Присо преди края.

Именно Платини създаде и най-добрата възможност за ЦСКА. Бомбеният му шут в 34-ата минута обаче бе отразен с усилия от вратаря Зарубин. Томаш Черни също трябваше да се намесва решително. В 21-ата чехът демонстрира качества и парира удар отблизо на Шевченко.

На почивката Миодраг Йешич смени всички играчи с изключение на Нюаджи, Камбуров и Сержиньо. Все пак те отстъпиха местата си в 72-ата минута.

Въпреки сериозните промени ЦСКА бе изключително активен. Особено в последните десет минути на редовното време, когато още губеше с 0:1. Украинците поведоха черз Бровченко в 62-ата минута. След добра атака той се озова сам срещу Анатоли Господинов, финтира го и вкара на опразнената врата.

В 83-ата Венци Василев можеше да изравни. След изпълнение на пряк свободен удар на Ивайло Чочев вратарят изби нескопосано топката, тя попадна в краката на Василев, който от непосредствена близост шутира в аут. Малко след това нова чудесна проява на Чочев позволи на Долапчиев да се озове сам срещу вратаря, но и той не успя да го преодолее.

Натискът доведе до резултат в 89-ата. След отлично центриране на Кириакидис в наказателното поле Присо прати кълбото в мрежата и доведе двубоя до дузпи. Играчите в "червено" се оказаха по-концентрирани при наказателните удари и заслужено се класираха за финала на турнира на 8 февруари.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ
2 - Добра атака за Олександрия. Пичкур опита с центриране да намери Грицук, но червената защита се справи.
8 - Нарушение срещу Саша и пряк свободен удар за ЦСКА. Платини и Нюаджи опитаха заучено изпълнение на фаула, но не се получи.
12 - Платин се пребори за една топка в средата на терена, подаде на дясно към Сержиньо. Португалецът напредна и потърси с пас по земя Анисе в наказателното поле, но там бранител чисти в корнер. След него нищо интересно.
18 - Много грубо влизане на Бондариенко в краката на Лукас Саша. Реферът не отсъжда нарушение.
21 - ОПАСНО! Страхотно спасяване на Черни след удар от близо на Шевченко.
26 - Атака на Камбуров и Платини, която завършва с удар на бразилеца. Изстрелът обаче не затрудни вратаря.
34 - ОПАСНО! Топовен изстрел на Мишел Платини от около 30 метра, вратарят с мъка изби и за малко топката да влезе във вратата.
40 - Поредно безумно влизане в краката на футболист на ЦСКА. Този път потърпевш е Платини, който бе зверски изритан от Протич.

=========================================
56 - Добро включване на Чочев по левия фланг, последва центриране към Нюаджи, но в последния момент защитник избива в корнер.
62 - topka.jpg ГОЛ! Олександрия открива резултата - 0:1! След добра атака на украинците, Бровченко се озова сам срещу Анатоли Господинов, финтира го и вкара на опразнената врата.
72 - smqna.jpg Тройна смяна в ЦСКА. Кмабуров, Нюаджи и Сержиньо са заменени от Долапчиев, Витанов и Йовчев
83 - ОПАСНО! Фрапантен пропуск на Венци Василев! След изпълнение на пряк свободен удар на Чочев вратарят изби нескопосано топката, тя попадна в краката на Василев, който от непосредствена близост шутира в аут.
85 - ОПАСНО! Чочев изведе Долапчиев на отлична позиция, но вратарят спаси удара на нападателя
89 - topka.jpg ГОЛ! След страхотно центриране на Кириакидис в наказателното поле, Присо праща топката във вратата на съперника.
90 - svirkata.jpg Край на редовното време. Победителят в тази среща ще бъде излъчен след изпълнение на дузпи.

ЦСКА - Олександрия 1:1 (7:6 след дузпи)
0:1 Бровченко (62)
1:1 Присо (89)

cskaaaa.jpgЦСКА (първо полувреме):
12. Томас Черни, 11. Иван Бандаловски-к, 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров, 23. Мишел Платини (44-99. Нджонго Присо)
ЦСКА (второ полувреме): 1.Анатоли Господинов, 6. Костадин Стоянов, 30. Васил Попов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 55. Илияс Кириакидис, 18. Ивайло Чочев, 99. Нджонго Присо, 10. Сержиньо (72-15. Станко Йовчев), 14. Серж Нюаджи (72-7. Петър Витанов), 22. Мартин Камбуров (72-45. Григор Долапчиев)