Нападателят на Черноморец Исуф Уатара ще участва на полуфинал на Купата на Африканските нации, след като Буркина Фасо отстрани Того с 1:0 след продължения. Така “жребците” със сигурност поне изравняват най-доброто си постижение от турнира – четвърто място от 1988 г.

Единственото попадение в мача беше реализирано от Джонатан Питройпа в 105-ата минута. Халфът на Рен избяха от пазача си при изпълнение на корнер и с глава прати топката във вратата на Коси Агаса.

Уатара започна като титуляр за Буркина Фасо, но в 67-ата минута беше заменен от Прежюс Накулма. Срещата се игра на песъчливия терен на стадион “Мбомбела” в Нелспруит. Звездата на Того Емануел Адебайор нямаше шанс. Един негов удар беше избит от голлинията, а друг беше спасен от вратаря Дауда Диаките.

Буркина Фасо – Того 1:0
1:0 Джонатан Питройпо (105)

Буркина Фасо: Дауда Диаките, Бакари Коне, Кеба Пол Кулибали, Сайду Панандетигуири, Мохамед Кофи, Джакариджа Коне, Джонатан Питройпа (109-Флоран Раумба), Шарл Каборе, Вилфрид Сану (97-Абду Разак Траоре), Бели Мумуни Дагано, Исуф Уатара (67-Прежйс Накулма)

Того: Коси Агаса, Даре Нибомбе, Серж Акакпо (106-Дове Вом), Абдул-Гафар Мамах, Венсан Бусу, Даконам Диене, Комлан Амеву (116-Мустафа Салифу), Флойд Айте (67-Коси Принс Сегбефия), Жак Алаиксис Ромао, Еммануел Адебайор, Серж Гакпе