Балкан записа четвърта поредна победа в Националната баскетболна лига при мъжете, след като се наложи над Берое като домакин с 84:68. Въпреки че старозагорци бяха равностоен противник през първите три части на мача, домакините изиграха силна последна част и взеха очакваната победа. Така те продължават да са плътно зад третия Рилски спортист с 10 успеха и 5 загуби от началото на сезона. Берое пък заема шестото място с 6 победи и 9 загуби, но има с мач повече от Черно море Порт Варна, който също е с 6 успеха.

Урош Петрович бе най-резултатен за Балкан с 20 точки, а Йордан Бозов изигра поредния си силен двубой - 18 точки, 9 борби и 3 асистенции. Атила Сантош остана със 17 точки, 8 борби и 3 чадъра, а Владимир Панич добави 12 точки.

Реджи Холмс вкара най-много за Берое - 16 точки, а Сергей Цветков остана с 15. Атанас Радев завърши с 10 точки и 6 борби.