Наравно 1:1 завърши контролата между Етър 1924 и вицешампиона на Азербайджан Хазар (Ленкоран), играна в Белек. Двата отбора си размениха по едно полувреме. Етърци доминираха преди почивката и закономерно откриха резултата в 15-ата минута. Френският халф Жак Флей получи хубав пас в наказателното поле и се разписа за 1:0, като това бе негов втори гол в контролите.

След почивката Сердар Даят пусна резервите, а съперникът изравни играта и резултата, пише sport-vt.com. В 48-ата минута точен бе Орсулич. Етър 1924 отново изпусна победата, както и срещу чешкия Прибрам. В 86-ата Жерсон бе съборен в наказателното поле и последва дузпа, но ударът му бе спасен.

Така до момента „виолетовите” имат две победи и три равенства в мачовете си в Белек. В неделя от 11.30 часа те играят нова контрола – срещу Костулени (Кишинев), който е на 10-о място в първенството на Молдова.