В третата си контрола от зимната подготовка Берое постигна трета поредна победа. Избраниците на Петър Хубчев се наложиха с класическото 3:0 над втородивизионния Любимец. И трите попадения паднаха след почивката. Венцислав Христов откри в 55-ата минута, а в 69-ата още един от новите - Симеон Мечев, реализира, а за крайното 3:0 точен беше Дончо Атанасов в 86-ата.

Берое надигра противника и заслужено се поздрави с изразителната победа. Дебют за домакините направи пристигналият на проби френски полузащитник Игор Джоман, който се представи доста добре.

Във 2-ата минута Венцислав Христов стреля отлично от около 20 метра, но Диян Вълков успя да избие. Дошлият на проби в Берое Игор Джоман пробва да отбележи 10 минути след това, но Вълков улови.

Четири минути по-късно след добра комбинация между Венцислав Христов и Дончо Атанасов последният бе намерен на удобна позиция, стреля към вратата, но топката мина покрай рамката.

В 18-ата минута Венцислав Христов получи изненадващо за самия себе си топката пред наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут. 11 минути по-късно бившият играч на Берое Антон Огнянов получи топката на 20-ина метра от вратата и стреля добре от дистанция, но в аут.

В 33-ата при опасна атака за Берое топката попадна към Тодор Христов, който навлезе в наказателното поле и пробва удар, но той бе блокиран от защитник на гостите. Многоходова комбинация на Мартин Райнов и Тодор Христов в 35-ата минута завърши с удар на първия. Топката обаче попада в ръцете на Диян Вълков.

След почивката Берое отново беше по-активният тим, като избраниците на Хубчев значително вдигнаха оборотите. В 54-ата минута резултатът най-после беше открит. Атанас Зехиров подаде към Венцислав Христов, който на около 3-4 метра от наказателното поле овладя, след това напредна и навлезе в наказателното поле на Любимец, като имаше срещу него двама играчи на съперника, които обаче не го пресрещнаха и той с добър удар прати топката под напречната греда - 1:0.

Второто попадение за Берое падна в 69-ата минута, когато Симеон Мечев стреля от границата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0. Както е известно, синът на фолкдивата Малина и юношата на ЦСКА Атанас Зехиров също са на проби в Берое, но БЛИЦ вече ви съобщи, че Хубчев ги е одобрил и се очаква да подпишат договори.

В 76-ата минута Тодор Христов отправи хубав диагонален удар, но топката не попадна в целта, след като Рашков изби акробатично в корнер. Четири минути преди края на редовното време резултатът беше оформен на класическото 3:0. Дончо Атанасов се разписа след центриране от корнер на Тодор Христов, при което Иво Иванов свали топката с глава.

БЕРОЕ - ЛЮБИМЕЦ 3:0
1:0 Венцислав Христов (55), 2:0 Симеон Мечев (69), 3:0 Дончо Атанасов (86)

БЕРОЕ: 33.Теодор Скорчев, 2.Здравко Илиев (73-14.Пламен Тенев), 28.Веселин Пенев (61-15.Георги Динков), 3.Владимир Зафиров (61-25.Мирослав Енчев), 5.Борислав Стойчев (61-6.Иво Иванов), 13.Игор Джоман, 17.Мартин Райнов (60-30.Симеон Мечев), 31.Атанас Зехиров (61-10.Исус Ангелов), 23.Тодор Христов, 11.Дончо Атанасов, 20.Венцислав Христов
Треньор: Петър Хубчев

ЛЮБИМЕЦ: 12.Диян Вълков, 11.Кирил Заков, 3.Мартин Димов, 13.Венцислав Величков, 20.Венцислав Йорданов, 28.Иван Минчев, 30.Илиян Трифонов, 21.Емил Копаранов, 8.Тихомир Кънев, 7.Антон Огнянов, 10.Георги Чакъров (1.Николай Младенов, 32.Радослав Рашков, 17.Деян Лозев, 15.Емил Иванов, 9.Мирослав Будинов, 14.Христо Спасов, 22.Кирил Атанасов, 5.Симеон Иванов, 77.Кристиян Велинов, 4.Иво Соколов)
Треньор: Веселин Великов

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА