Локомотив (София) се наложи с 2:1 над Сливнишки герой в контролен мач, игран в Сливница. Проверката на тима от кв. "Надежда" бе последна от първия подготвителен етап. В неделя "железничарите" заминават за турския курорт Алания. Там възпитаниците на Емил Велев ще изиграят още пет проверки.

Софиянци откриха резултата в средата на първото полувреме. Разписа се Александър Дюлгеров, засичайки от въздуха центриране на Даниел Пеев. Двадесетина минути след началото на втората част домакините обаче изравниха. След продължителен престой в полето на Божидар Митрев Николай Николов вкара за 1:1.

Успехът за гостите обаче донесе Бранимир Костадинов. Нападателят опъна мрежата на "героите" с глава, засичайки в 74-ата минута центриране на Искрен Писаров отляво. В самия край Светослав Диков можеше да изравни, но Валентин Галев се справи с удара му.