Рилски спортист сензационно победи „Левски” при второто си гостуване в зала "Универсиада" в рамките на по-малко от седмица. Баскетболистите на Росен Барчовски надиграха възпитаниците на Константин Папазов с 88:85 в среща от 14-ия кръг на НБЛ.

Срещата бе равностойна през първите две части, след което „сините” се оттеглиха на почивка при резултат 52:48 в своя полза.

Гостите от Самоков изравниха резултата след началото на второто полувреме – 52:52, но в края на третата част „Левски” дръпна с 69:64.

Срещата се изнерви през последната четвърт, като Рилски спортист настигна „сините” - 71:70 след 34 минути игра, въпреки че Тери Смит бе изгонен за 5 лични нарушения. До края на мача гостите взеха инициативата и в крайна сметка „Левски” загуби с 85:88.

Бранко Миркович бе над всички за Рилски спортист с 32 точки, а Христо Захариев добави 18 пункта. Тери Смит остана със 16 точки.

За „Левски” Марко Маринович вкара 28 точки и направи 8 асистенции, Стефан Георгиев добави 19 точки плюс 10 борби, а Павел Иванов остана с 12 точки.