Димитър Бербатов се завърна на “Олд Трафорд”, след като през лятото на миналата година напусна Манчестър Юнайтед в посока Фулъм. Българинът излезе титуляр за “котиджърс” и игра цял мач при тежката загуба с 1:4 от “червените дяволи” в мач за ФА Къп. Два гола за домакините от Юнайтед реализира Хавиер Ернандес, а по един добавиха Райън Гигс от дузпа и Уейн Рууни. За “котиджърс” почетното попадение реализира защитникът Аарън Хюз. Фулъм игра много слабо и ако не беше вратарят Марк Шварцер, можеше да получи още голове.

Бербатов с нищо не се отличи от съотборниците си. През първото полувреме извърши едно нарушение в нападение и горе-долу с това се изчерпа представянето му на терена. През втората част българинът се върна в малко по-задни позиции, но отново беше безпомощен. Димитър не даде от обичайните си точни и дълги пасове, не успя да се пребори с халфовете и защитниците на домакините и наблюдаваше отблизо разиграванията на противника.

Мениджърът на Фулъм Мартин Йол продължи негативната традиция, да не печели срещу Сър Алекс. Двамата имат вече 10 сблъсъка, от които Фъргюсън е спечелил 8, два пъти двубоите са завършили наравно.

Още в 1-ата минута защитата на Фулъм сгреши, Рууни стреля, но след общи усилия топката беше избита в корнер. След изпълнението на ъгловия удар съдията даде дузпа за Манчестър Юнайтед за игра с ръка на Аарън Хюз. При скока за високата топка играчът на Фулъм я докосна с ръка и реферът посочи бялата точка. Ветеранът Райън Гигс откри резултата, въпреки че вратарят усети ъгъла, отби топката, но тя влетя в мрежата.

В 16-ата минута Луиш Нани проби отдясно, влезе в наказателното поле и стреля, но вратарят Марк Шварцер улови близо до гредата. В 20-ата минута домакините претендираха за втора дузпа и повторенията показаха, че по-скоро има такава. След центриране в наказателното поле Деймиън Дъф овладя топката с високо вдигната ръка във въздуха. Реферът Клатенбърг този път обаче не показа бялата точка въпреки протестите на Гигс и компания. В следващата атака Рууни пропусна да покачи на 2:0 от много удобно положение. След центриране на Евра отдясно, нападателят остана сам пред малкото наказателно поле, стреля, но вратарят Шварцер изби топката, която срещна и горната греда. В 24-ата минута Нани обстрелва за пореден път вратата на Фулъм, но изпрати топката в аут.

Едва в 31-ата минута гостите организираха по-опасна атака. Брайън Руис обаче сгреши при последното подаване към Бербатов, който нахлуваше отдясно в наказателното поле.

В началото на второто полувреме домакините отново започнаха много силно. Рууни стреля, но Аарън Хюз малко пред голлинията изчисти. В 49-ата минута Уейн Рууни реализира за 2:0. Андерсон получи топката в центъра на терена и изведе Рууни, който напредна, финтира бранител и без проблеми матира вратаря Марк Шварцер. Само две минути след това, в 52-ата, Хавиер Ернандес покачи на 3:0. Защитата на Фулъм отново беше трагична. Бранителите не успяха да изчистят топката при постепенна атака на Юнайтед, топката стигна до Рууни вдясно в наказателното поле. Той центрира, защитник на лондонския тим опита да избие, но не успя, топката попадна в Хавиер Ернандес и я прати в мрежата.

В 66-ата минута положението за Фулъм стана още по-притеснително. Хавиер Ернандес вкара за 4:0 след нова грешка и неадекватно поведение на защитата на гостите. Мексиканецът получи топката вляво в наказателното поле, финтира Аарън Хюз и след рикошет в тялото му реализира за четвърти път. В 77-ата минута Фулъм върна един гол, след първия точен във вратата. След центриране от корнер Аарън Хюз с глава засече и намали на 1:4, след като беше изпуснат от Уейн Рууни. В 83-ата минута гол на Рууни бе правилно отменен заради засада.

Манчестър Юнайтед - Фулъм 4:1
1:0 Райън Гигс (3-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (49), 3:0 Хавиер Ернандес (51), 4:0 Хавиер Ернандес (66), 1:4 Аарън Хюз (77)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 2.Рафаел да Силва, 4.Фил Джоунс, 12.Крис Смолинг, 3.Патрис Евра, 17.Луиш Нани, 16.Майкъл Карик (61 - Пол Скоулс), 8.Андерсон (71 - Шинджи Кагава), 11.Райън Гигс (71 - Антонио Валенсия), 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес
Резерви: 13.Андерс Линдегаард, 5.Рио Фърдинанд, 7.Антонио Валенсия, 19.Дани Уелбек, 20.Робин ван Перси, 22.Пол Скоулс, 26.Шинджи Кагава

Фулъм: 1.Марк Шварцер, 22.Саша Рийтер, 18.Аарън Хюз, 5.Браде Хангеланд, 3.Йорн Арне Рийзе, 16.Деймиън Дъф (61 - Уго Родайега), 7.Стив Сидуел, 6.Крис Беърд (46 - Карагунис), 21.Александър Качаниклич, 11.Брайън Руис (71 - Ашкан Дежага), 9.Димитър Бербатов
Резерви: Резерви: 38.Нийл Етеридж, 4.Филип Сендерос, 10.Младен Петрич, 14.Гиоргос Карагунис, 17.Матю Бригс, 20.Уго Родайега, 24.Ашкан Дежага

Стадион: "Олд Трафорд"
Съдия: Марк Клатенбърг