Без победител завърши мачът между Замбия и Нигерия - 1:1, от група "С" на турнира за Купата на Африканските нации. Двубоят на "Мбомбела Стейдиъм" в Нелспруит беше изгледан от 25 хиляди зрители.

Като цяло нигерийците бяха по-активни на терена и съвсем заслужено в 26-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Халфът на Челси Джон Оби Микел обаче пропусна от бялата точка.

Все пак в 57-ата Емануел Еменике откри резултата с удар по земя в долния десен ъгъл на вратата. Замбия също успя да създаде няколко възможности, но не и да се възползва от тях.

Все пак пет минути преди края на редовното време Кенеди Муене изравни от дузпа и донесе точка на тима си.

И за двата отбора това беше второ равенство от две срещи. Така заради по-добри показатели Замбия е лидер с 2 точки, а Нигерия е на следващата позиция. Буркина Фасо в трети с 1, колкото има и Етиопия. Последните два отбора обаче имат мач помежду си.