ЦСКА продължава без победа в подготвителния период с новия треньор Миодраг Йешич. “Червените” направиха второ поредно равенство 3:3 в Турция, този път срещу руския втородивизионен УФА. В предишната контрола ЦСКА постигна същия резултат срещу азербайджанския Симург. Това е трета и последна контрола за тима от първия лагер. “Армейците” се прибират от Турция в неделя (27 януари). В днешната проверка ЦСКА поведе с 2:0, след това руснаците изравниха до 2:2, при който резултат завърши първото полувреме. През втората част Грънчов реализира за 3:2, но УФА, който е на осмо място във втора руска дивизия, се добра до равенството.

През първото полувреме паднаха четири гола, като двата тима си поделиха по двайсетина минути. Миодраг Йешич заложи на юношата Васил Попов отдясно в защита, Крачунов и Апостол Попов в центъра, Михаил Венков – отляво. В центъра на терена играха Лукас Саша и Ивайло Чочев, отпред Сержиньо, а триото в атака беше Нюаджи, Платини и Мартин Камбуров. Още в 6-ата минута Лукас Саша центрира остро в наказателното поле, което принуди защитник на УФА да си отбележи автогол. В 18-ата минута Камбуров покачи на 2:0 след добър пас на Михаил Венков отляво. След двете бързи попадения българите почти спряха да играят и това доведе до бързо изравняване. В 31-ата минута Засеев намали на 1:2 след хубав удар с външен фалц от наказателното поле. След това вратарят на ЦСКА Томаш Черни спаси сигурен гол, избивайки топката в горната греда и корнер. Минути преди края на първата част УФА стигна до 2:2. Михеев изравни след добавка след избит удар на Черни.

След почивката, в 55-ата минута влезлият като резерва Ангел Грънчов се разписа с глава за 3:2 след подаване на Себастиян Скиорили. Само три минути по-късно резервата на руснаците Поткоритов центрира от фаул, много играчи в наказателното поле се разминаха с топката, резервният вратар на ЦСКА Анатоли Господинов също не се намеси и резултатът стана 3:3. До края на двубоя младият страж веднъж изби силен изстрел от фаул, а в края се намеси решително след корнер за руснаците.

ЦСКА  - УФА 3:3
1:0 Аликин (6-автогол)
, 2:0 Мартин Камбуров (18), 2:1 Засеев (31), 2:2 Михеев (43), 3:2 Ангел Грънчов (50), 3:3 Поткоритов (58)