Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за финала на “Australian Open”, където ще защитава титлата си от миналата година. Сърбинът надделя над Давид Ферер с 6:2, 6:2, 6:1 и чака в битката за трофея победителя от мача между Анди Мъри и Роджър Федерер.

Джокович не даде никакви шансове на своя опонент и приключи двубоя само за час и 29 минути. В нито един момент от срещата нямаше съмнения кой ще бъде победител.

Така на финала в неделя Джокович ще опита да спечели третата си поредна титла в Мелбърн и общо четвърта. С днешния си успех Ноле влиза в историята като едва шестият тенисист, достигнал до четири финала на “Australian Open”. Той може да стане първият в "Оупън ерата" с трофеи от надпреварата в три последователни години.