Мароко и Кабо Верде завършиха 1:1 в мач от втория кръг в група А на турнира за Купата на Африканските нации. Любопитна развръзка ни очаква в третия кръг от предварителната фаза. Равенството бе второ в групата и за двата тима.

Преди това мароканците изненадващо завършиха 0:0 с Ангола. Островитяните пък сензационно измъкнаха също 0:0 срещу домакина Южна Африка.

Мачът на стадион “Моузес Мобида” в Дърбан започна с предпазлива игра и малко голови положения. В 36-ата минута при първата си по-остра контраатака Кабо Верде поведе. Райън Нелсен подаде към Платини, който простреля безпомощния вратар Ламиагри – 0:1. Луис Карлос Алмейда Соарес е пълното име на нападателя, подвизаващ с в португалския Санта Клара.

Щурмът на отчаянието за Мароко все пак доведе до изравнителен гол. Негов автор беше Юсеф ел Араби в 79-ата минута след асистенция на Абделазиз Барада.