Южна Африка постигна първа победа в група “А” от турнира за Купата на африканските нации. Домакините на надпреварата се наложиха с 2:0 над Ангола и поведоха в класирането. Попаденията за ЮАР бяха дело на Сиабонга Сангвени и Лелохоноло Маджоло.

Футболистите от Южна Африка започнаха с вихрени атаки от началото на мача и изцяло поеха контрола над случващото се на терена. Логично гол във вратата на Ангола падна още през първото полувреме. В 30-ата минута . Сангвени се възползва от разсеяна игра с глава на бранител и с хубав удар от въздуха откри резултата.

Анголският тим изпусна едно-две положения в началото на второто полувреме, но всичко за тях свърши в 62-ата минута. Маджоло нахлу в наказателното поле, преодоля защитник и хитро пусна топката между краката на вратаря за крайното 2:0.

От 20:00 часа започва другия двубой от група “А”, който е между Мароко и Кабо Верде.