Берое победи с убедителното 4:0 "Ботев" (Гълъбово) в първата си контрола от зимната подготовка. Избраниците на Петър Хубчев бяха далеч по-активни от третодивизионния си съперник през целия мач и заслужено се поздравиха с успеха.

Елио Мартинс откри головата сметка в 25-ата минута, след което три от новите попълнения вкараха попадения. Привлеченият от Миньор (Перник) защитник Борислав Стойчев покачи на 2:0 в 51-ата минута, в 74-ата Дончо Атанасов направи 3:0, а крайното 4:0 оформи в 86-ата минута Венцислав Христов, играл за последно в Черноморец (Бургас).

Двубоят се игра на отлично подготвения терен с изкуствена настилка на Градския стадион в Стара Загора пред около повече от 400 привърженици, окуражяващи любимците си от Берое през целия мач.

Петър Хубчев разчиташе на два различни състава в двете полувремена. Титуляр започна юношата на ЦСКА Атанас Зехиров, който е на проби в състава. През второто полувреме пък на терена се появи естонският национал Сандер Пури и Симеон Мечев, които също имат тестов период в Берое. Другият играч на проби - Амир Саюд от Алжир, обаче не взе участие, като изгледа проверката от трибуните.

Избраниците на Хубчев показаха добра кондиция, като още в 10-ата минута Елио Мартинс се освободи от футболист на "Ботев", след което стреля от границата на наказателното поле, но Мирослав Радев улови. В 23-ата Мартинс подаде към Христов, който стреля, но над напречната греда в аут. Само 2 минути по-късно Мартин Райнов пусна хубав извеждащ пас към Здравко Илиев, който нахлу в наказателното поле на гостите и подаде към Елио Мартинс, който откри резултата - 1:0.

До почивката липсваха опасности и пред двете врати, а през вторите 45 минути паднаха 3 попадения. В 51-ата минута Борислав Стойчев удвои. След центриране от корнер, Давид Каядо стреля, вратарят на гостите Мирослав Радев изби, а бранителят направи добавка отблизо за 2:0.

Завърналият се в Берое от Черно море Дончо Атанасов направи резултата класически в 74-ата. За попадението му асистира каращият проби Симеон Мечев.

Крайното 4:0 оформи Венцислав Христов с удар от 15-ина метра в 86-ата минута.

БЕРОЕ - "БОТЕВ" (Гълъбово) 4:0
1:0 Елио Мартинс (25), 2:0 Борислав Стойчев (51), 3:0 Дончо Атанасов (74), 4:0 Венцислав Христов (86)