Африканският вицешампион Кот д`Ивоар стартира с победа участието си в настоящото издание на Купата на Африканските нации, след като в мач от Група “D” се наложи с 2:1 над Того.

Халфът на Манчестър Сити Яя Туре се отличи с гол, греда и асистенция за успеха на “слоновете”. Нападателят на Арсенал Жервиньо пък подаде за първото попадение на Кот д`Ивоар и вкара победния гол.

Яя Туре откри резултата още в осмата минута. Той се оказа непокрит в наказателното поле и стреля точно във вратата на Коси Агаса след пас на Жервиньо. Малко по-късно халфът на Манчестър Сити удари страничния стълб с удар от границата на пеналта.

Джонатан Айте изравни резултата в добавеното време на първата част, когато засече топката след центриране от корнер отдясно. Две минути преди края на мача Яя Туре центрира от фаул, а Жервиньо се оказа непокрит на далечната греда и прати топката във вратата на Того. В последната минута вратарят на Кот д`Ивоар Бубакар Бари спаси удар с глава на Флойд Айте от границата на вратарското поле.

1_15.jpgКот д`Ивоар – Того 1:1
1:0 Яя Туре (8), 1:1 Дж. Айте (45+2), 2:1 Жервиньо (88)

Кот д`Ивоар: Бари, Ебуе, К. Туре, Тиене, Бамба, Зокора, Яя Туре, Дрогба (74-Бони), Я Конан (63-Тиоте), Жервиньо, Градел (59-Калу)

Того: Агаса, Нибомбе (90+1-Салифу), Акакпо, Мамах, Босу, Джене, Амеву, Ромао, Адебайор, Гакпе (61-Ф. Айте), Дж. Айте (78-Сегбефиа)