След три поредни равенства от началото на Купата на африканските нации в ЮАР най-накрая дойде и първата победа за някои участниците в турнира. Тя бе за националите на Мали, които излъгаха с късен гол Нигер за крайното 1:0 в среща от Група B на надпреварата.

Мачът на стадион „Нелсън Мандела Бей” в Порт Елизабет бе равностоен и нещата отиваха към четвърто поредно реми в турнира на Черния континент. Не така обаче мислеше бившия халф на Барселона и настоящ на китайския Далиан Сейду Кейта, който с гола си в 84-ата минута донесе победата на водения от французина Патрис Картерон тим.

Така след изиграване на първите срещи от Група B Мали излезе начело във временното класиране с 3 точки, докато Нигер се озова на дъното без актив.

Мали – Нигер 1:0

1:0 Сейду Кейта (84)

Мали: 1.Самаса, 3.Тамбура, 2.Диавара, 21.Н’Диайе, 13.Уагуе, 12.Кейта, 17.М.Траоре, 8.К.Траоре (63 – 6.М.Сисоко), 11.С.Диара (79 – 20.Самба Диаките), 9.Диабате, 7.К.Диара (46 – 15.М.Самаса)

Нигер: 16.Даоуда, 23.Соумалиа , 19.Коудизе (88 – 11.А.Исоуфоу), 13.Мохамед, 21.Бахард, 8.Фатоукоума, 3.Лансина, 14.Б.Исоуфоу (78 – 10.Талату), 2.Маазоу, 18.Дан Коуа, 7.Сидибе

Порт Елизабет, стадион „Нелсън Мандела Бей”
Съдия: Слим Йедиди (Тунис)