Литекс отстъпи с 0:1 на Етникос Газорос във втората си контрола от зимната подготовка. Преди дни "оранжевите" направиха 2:2 с лидера в трета дивизия на Гърция Аполон Каламаря, а днес паднаха от шестия във втора дивизия.

Единственото попадение в контролата отбеляза Налбантис в 63-ата минута

Избраниците на Христо Стоичков надиграваха съперника си през по-голямата част от мача, но изпуснаха няколко изгодни положения за гол.

Над 300 души дойдоха да наблюдават двубоя, игран на тренировъчния терен на Етникос Газорос. Домакините засвидетелстваха своето уважение към треньора на "оранжевите" Христо Стоичков. На почивката те му подариха фланелка с номер 8 и плакет. Заявиха, че за тях е чест, че легенда от ранга на Камата е посетил малкото предградие на Серес.

Още в 6-ата минута Литекс бе близо до откриване на резултата, но диагоналният изстрел на Исмаил Иса премина покрай гредата. Минута по-късно силата на своя удар изпробва и Момчил Цветанов, но Папатанасиу спаси. В 23-ата стражът на домакините отново показа рефлекс, избивайки изстрел на Томи Костадинов от 20 метра. До края на първото полувреме Литекс имаше пълен превес, но в няколко ситуации "оранжевите" не избраха най-доброто решение за довършване на атаките си.

В началото на втората част Стоичков започна да прави много смени и поднови почти целия си състав. В 63-ата минута гърците, които до този момент рядко стигаха до вратата на Литекс, се възползваха от корнер и чрез Налбантис поведоха с 1:0. Малко по-късно пред младока Кирил Десподов се отвори отличен шанс да изравни, но вратарят на Етникос изби удара му от упор. При добавката Томи Костадинов беше блокиран. До последната минута Литекс продължи с натиска, но така и не успя да стигне до гол във вратата на гръцкия тим.

ЕТНИКОС ГАЗОРОС - ЛИТЕКС 1:0
1:0 Налбантис (63)

Съставът на Литекс: 1.Илко Пиргов, 4.Васил Божиков, 5.Емил Грозев, 16.Страхил Попов, 33.Николай Бодуров, 7.Ванжер, 9.Исмаил Иса, 6.Симеон Славчев, 17.Георги Миланов, 21.Александър Цветков, 27. Момчил Цветанов (Томи Костадинов, Илия Миланов, Герасим Заков, Евгени Александров, Динчев, Колев, Хасани, Десподов, Мартин Иванов, Пламен Гълъбов, Руменов и Петков)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА