Лидерът в световната ранглиста при мъжете Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Аустрелиън Оупън, след като победи Станислав Вавринка от Швейцария в маратонски мач.

Защитаващият титлата си от миналата година Джокович надви Вавринка с 1:6, 7:5, 6:4, 6:7, 12:10 в среща, продължила 5 часа и 2 минути. Това е 12-ата победа в мачовете му с швейцареца. Следващият съперник на Ноле в Мелбърн ще бъде чехът Томаш Бердих.

15-ият в схемата Вавринка поведе с 6:1 и 5:2 над топпоставения Джокович, но сърбинът обърна развитието на мача с дълги разигравания, при които чакаше грешка на швейцареца.

Станислас Вавринка все пак успя да прати мача в пети сет, след като доминираше в тайбрека на четвъртия. В решителната част Джокович стигна до победата при третия си мачбол с бекхенд по диагонала.