Домакините от ЮАР и Кабо Верде не можаха да се победят и завършиха 0:0 в първия мач от Група А на Купата на африканските нации.

Двата тима напълно разочароваха, след като през всичките 90 минути не създадоха сериозно голово положение. Домакините имаха инициативата през първата част, но така и не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на Кабо Верде.

След почивката ЮАР заигра по-слабо и играта постепенно бе изравнена. Играчите на Кабо Верде обаче така и не успяха да застрашат вратата на Куне и в крайна сметка се стигна до закономерна подялба на точките.

ЮАР – Кабо Верде 0:0

ЮАР: 16.Куне, 5.Нконгка , 21.Сангвени, 14.Кумало, 11.Матлаба, 13.Дикгакой (46 – 6.Чабангу), 8.Чабалала (60 – 10.Сереро), 18.Фала, 12.Летсхолониане, 17.Паркър, 7.Мажоро (68 – 9.Мфела)

Кабо Верде: 1.Возиня, 3.Фернандо Варела, 6.Нандо, 18.Нивалдо, 8.Тони Варела, 15.Марко Соарес, 5.Бабанко, 7.Платини (63 – 11.Хулио Таварес), Райън Мендес (85 – 17.Рони), 10.Елдон (76 – 22.Давид Силва)

Йоханесбург, стадион “Еф Ен Би Стейдиъм”
Съдия: Джамел Хаймоди (Алжир)