Мирослав Ралчев дебютира начело на Лукойл Академик с победа у дома над Черно море Порт Варна - 87:65. Първи минути с екипа на шампионите изигра Боян Попович.

Студентите имаха лек превес през по-голямата част от първата четвърт, с изключение на един момент, в който гостите от Варна изравниха на 19:19. След 10 минути игра Лукойл Академик водеше с две точки - 23:21. На почивката домакините бяха напред с 46:28, след като допуснаха само 7 точки в коша си през вторите 10 минути.

Лукойл не позволи на младите "моряци" да се върнат в мача през второто полувреме, макар че гостите успяха да свалят разликата, преди домакините отново да се откъснат напред и да дръпнат с 18 точки напред - 72:54 след 30 минути. Веднага след началото на последната част разликата скочи над 20 точки, а крайният изход от мач бе 87:65.

Девин Грийн бе най-добър за победителите с 14 точки, 9 борби и 4 асистенции, докато Томас Масамба, Брендън Хийт и Дарил Уоткинс вкараха по 11 точки всеки. Дебютиралият Боян Попович се отчете със 7 точки и 4 асистенции в дебюта си.

Лари Хол наниза 17 точки за Черно море, а Любиша Върцел и Лари Хол добавиха по 14.