Етър завърши наравно във втората си контрола от подготовката в Белек, Анталия. „Виолетовите” направиха 1:1 с ФК Баку, който е десети в елита на Азербайджан и където от 2008 до 2010 г. игра Александър Томаш.

От щаба на Етър твърдят пред sport-vt, че избраниците на Сердар Даят са имали превъзходство в мача, но са пропуснали да победят.

В 16-ата минута след центриране от корнер белгийският стопер Лоренс Кастелана с глава открива резултата за „виолетовите” – 1:0.

Вратата на Етър е пазил холандският страж Айрън Вилибалк, в защита са играли Протасевич, Шишек, Лоренс Кастелана и Патрик Хиленберг, пред тях Николай Петров и Жак Флей, отляво Красен Трифонов, отдясно Фейсал Шаесте, а в атака – Дормушали Саидходжа и Кай Рисхолт.

В средата на полувремето Етър окупира полето пред вратата на съперника и изпълни няколко корнера подред, а гол на тима на Сердар Даят бе отменен заради спорна засада, пише още sport-vt. Противникът изравни в 44-ата минута с попадение на Нурлан Новрузов, който бе изведен сам срещу вратаря след бързо изпълнение на отсъден фаул.

През втората част най-чистото положение за Етър бе, когато Саидходжа и резервата Бокила излязоха сами срещу вратаря на ФК Баку, но Бокила вместо да подаде, стреля покрай гредата.

През втората част в игра за Етър влязоха още Морис на вратата, Ивайло Русев, Бокила, Бирсент Карагарен, Азрак Махамат, Сюлейман, Али Айдован, Месут и Мехмед Мехмед.

Следващата контрола на "виолетовите" е в четвъртък - срещу унгарския Уйпещ.

ФК Баку - Етър 1:1
0:1 Кастелана (16), 1:1 Новрузов (44)

Етър: Вилибалк, Протасевич, Шишек, Кастелана, Хиленберг, Н. Петров, Флей, Кр. Трифонов, Шаесте, Саидходжа, Рисхолт (Морис, Русев, Бокила, Карагарен, Сюлеман, Махамат, Айдован, Месут, Мехмед)