Пирин (Гоце Делчев) записа втора победа от началото на зимната си подготовка в Турция. Възпитаниците на Тенчо Тенев се наложиха над украйнския първодивизионен Кривбас с 2:1.

Съперникът на неврокопчани първи стигна до гол. В 20-ата минута вятъра пое топката във въздуха, излъга централният бранител Гуцев, след което Самодин отбеляза - 0:1. Грешката на Гуцев вбеси наставникът на Пирин Тенчо Тенев и след 5 минути игра той го замени с Киров.

До почивката Пирин имаше няколко изгодни ситуации пред вратата на Кривбас, но Борислав Хазуров не успя да се възползва от тях.

През второто полувреме българите успяха да наложат контрол над играта. В 64-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение срещу Марио Близнаков. Точен от бялата точка за 1:1 беше новото попълнение Любомир Витанов.

Победното попадение падна в 90-ата минута. Централният бранител на украинците Шершун се опита да върне топката към своя вратар, но не прецени вятъра и елегантно прехвърли своя съотборник, с което донесе победата на Пирин.

Още утре отборът от Гоце Делчев има нова проверка. Съперник е друг украински тим – Металург (Запорожие), а мачът отново ще бъде от 15:00 часа.

Съставът на Пирин: Абдиков, Дреновички (69 – Георгиев), Пиргов, Гуцев (25 – Киров), Фиданин, Витанов, Панайотов (15 – Коцев), Лапантов (56 – Близнаков), Лазаров (56 – Щерев), Хазуров (46 – Шишков), Марчев (69 - Петров)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА