Черноморец (Бургас) записа успех и във втората си контролна среща, надделявайки с 4:1 над Светкавица (Търговище). Само преди дни "акулите" отвяха с 8:1 третодивизионния Тунджа (Ямбол), като и в днешната среща падаха гол след гол.

На полувремето резултатът беше 2:0 за „акулите”. Точни бяха Цветомир Цонков в 42-ата минута и Яник Боли в 45-ата.

През втората част Димитър Димитров-Херо отново заложи на изцяло нов състав, като единствено стражът Янко Георгиев остана да края на срещата. В 53-ата минута Янис Юсеф, който е на проби в тима, направи резултата класически след много красив гол от воле.
Гостите от Търговище все пак успяха да върнат едно попадение, само 2 минути по-късно. Крайното 4:1 оформи Преслав Йорданов от дузпа, след като Милчо Ангелов беше повален в наказателното поле.

Съставът на Черноморец: Георгиев, Терзиев, Трифонов, Стоянов, Филипов, Елтон, Конки, Гаел, Цонков, Лола, Боли (Дянков, Пехливанов, Фо-Поре, Башлиев, Юсеф, Паланков, Балтанов, Дрянов, Йорданов, Ангелов)

Следващата контрола на "акулите" е на 23 януари (сряда), от 14:00 часа - срещу Созопол. Мястото на провеждането ще бъде съобщено ден преди двубоя, като вариантите са два – теренът в Поморие или тренировъчната база "Гнездо на акули".

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА