ЦСКА завърши наравно 1:1 със Сервет в първия си мач за 2013 година, който беше повторен дебют за Миодраг Йешич начело на "армейците". Контролата в Турция се игра при непрестанен дъжд. Това попречи на футболистите и на двата отбора да покажат най-доброто, на което са способни. Избраниците на Миодраг Йешич само могат да съжаляват, че не победиха последния в Швейцария, който надиграваха през по-голямата част от двубоя.

Тимът от Женева откри резултата след гол от спорна дузпа на Косоко, разписал се в 36-ата минута. Секунди преди края на първото полувреме Мишел Платини изравни - 1:1, което остана непроменено до последния съдийски сигнал. Бразилският нападател на ЦСКА се разписа след асистенция на новото попълнение Мартин Камбуров.

Йешич заложи на различни единайсеторки в двете полувремена, като игралите преди почивката се очертават като титулярен състав. На вратата започна Томас Черни, а пред него в защита - новият капитан Иван Бандаловски, Апостол Попов, Пламен Крачунов и Михаил Венков. В халфовата линия бяха Абел Анисе, Лукас Саша, Нджонго Присо и Серж Нюаджи, а в атака - Мартин Камбуров и Мишел Платини. През втората част дебют за ЦСКА записаха новопривлеченият бразилец Марсиньо, Ивайло Чочев, Венцислав Василев, както и няколко юноши.

На висота игра младокът Григор Долапчиев, както и Камбуров през първото полувреме.

Мачът започна равностойно и без сериозни атаки към вратите. Постепенно "армейците" започнаха да диктуват темпото и в 27-ата минута Пламен Крачунов изпусна да реализира с глава, след като засече центриране от корнер. Малко по-късно Мартин Камбуров бе изведен в наказателното поле на Сервет и се опита да подаде към непокрития Серж Нюаджи, но играч на съперника успя да пресече и да отнеме топката.

В 34-ата минута дойде най-спорната ситуация в мача. При наглед безобидна ситуация съдията реши да даде дузпа за Сервет, която Косоко реализира - 0:1. Топката излизаше извън наказателното поле на ЦСКА, Апостол Попов едва докосна играч на швейцарците, който обаче се строполи театрално на земята и подлъга рефера.

"Армейците" се хвърлиха в атака, като трудът им беше възнаграден в 45-ата минута. Тогава Мишел Платини се разписа след отлично проведена атака. Нджонго Присо изведе Мартин Камбуров по крилото, опитният нападател центрира успоредно по земя към бразилеца, който стреля силно и реализира за 1:1.

След почивката Йешич пусна нов състав. Първата сериозна ситуация за тази част бе създадена чак в 70-ата минута от юношата Григор Долапчиев. Младокът, който игра доста активно, беше съборен на метър пред наказателното поле на противника, но изстрелът на Марсиньо от фаул мина над напречната греда. Швейцарците удариха греда в 77-ата минута, а равенството 1:1 остана непроменено до последния съдийски сигнал.

Следващата контрола на ЦСКА на лагера в Турция е планирана за 22 януари - срещу Симург (Азербайджан).

ЦСКА - Сервет 1:1
0:1 Косоко (35-дузпа), 1:1 Мишел Платини (45)

Мачът по минути
27 - След центриране от ъглов удар Пламен Крачунов стреля опасно с глава, но топката минава встрани от вратата.
28 - Добра атака за ЦСКА, която завършва с мощен удар на Анисе. Топката минава над напречната греда.
34 - ДУЗПА за Сервет! Реферът отсъжда спорна дузпа за швейцарците. Топката излизаше извън наказателното поле на ЦСКА, Апостол Попов едва докосна играч на Сервет, който обаче се строполи театрално на земята и подлъга рефера.
45 - topka.jpg ГОЛ! ЦСКА изравнява - 1:1! Мишел Платини наказва Сервет. Нджонго Присо подаде на Мартин Камбуров, който центрира по земя към бразилеца и той със силен изстрел прати топката в мрежата.

45+2 - Край на първото полувреме.

70 - Юношата на ЦСКА Григор Долапчиев е съборен на метър пред наказателното поле на Сервет. Изгодна ситуация за "армейците" да поведат в резултата.
70 - Изстрелът на новото попълнение Марсиньо от фаул минава над напречната греда.