Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на “Аустрелиън Оупън” след трудна победа над младока Рикардас Беранкис (Литва). Поставеният под №3 в схемата Мъри спечели с 6-3, 6-4, 7-5. Шотландецът направи добър старт и набързо поведе с 5-1, но литовецът успя да върне единия пробив, а малко по-късно бе много близо да стори това и с втория. Мъри все пак затвори сета след 6-3. Във втория сет литовецът поведе с 4:2, но Мъри направи четири поредни гейма и затвори сета с 6:4. При 5-4 в третия сет Мъри сервираше за мача, но Беранкис върна пробива и изравни за 5-5. При следващото си подаване Анди проби и поведе с 6:5, а след това при свой сервис не стреши за 7:5. Следващият противник на Мъри ще се реши от френския сблъсък между Гаел Монфис и Жил Симон./БЛИЦ