“Левски” записа резонна осма поредна победа в Булсатком НБЛ, след като се наложи като гост над Спартак (Плевен) с 81:68. „Сините” стигнаха до успеха без особени затруднения, тъй като поведоха още в началото на мача и го контролираха през цялата му продължителност. Това бе последната среща на “Левски” преди началото на Топ 6 в ЕВРОХОЛД Балканска лига. Във вторник тимът посреща Рилски спортист в първия мач от втората фаза.

“Левски” спечели борбата под коша категорично, след като овладя 43 борби, а съперникът – 23. Освен това „сините” успяха да ограничат максимално основното оръжие на Спартак – стрелбата от далечно разстояние. Домакините вкараха едва 4 от 27 стрелби от тройката. “Левски” имаше по-добър процент от тази зона, както и общо от игра – 48% срещу 38%.

Димитър Ангелов вкара 15 точки и хвана 6 борби за победителите. 14 наниза Венцислав Петков, който бе в игра 30 минути. Всички баскетболисти на “Левски”, с изключение на Георги Кунов, бяха на терена повече от 10 минути, а само двама не се разписаха.

В следващия кръг “Левски” посреща Рилски спортист, като това ще бъде втори мач между двата отбора в една и съща седмица. Спартак (Плевен) пък гостува на Черно море Порт Варна.