Литекс направи равен 2:2 в първата контрола за 2013 година срещу Аполон Каламаря. “Оранжевите” са лидер в гръцката трета дивизия, а спортен директор е Алтин Хаджи. Ловчанлии водеха до последните минути след две попадения на полузащитника Томи Костадинов, но накрая Кискабанис изравни.

Българите бяха изненадани още във 2-та минута, когато домакините поведоха след гол от корнер на Кискабанис. Литекс заигра по-добре и изпусна няколко удобни положения. Възможност имаше новото попълнение Ванжер, след това удар от фаул на Георги Миланов бе спасен от стража на Аполон - Кумис. В последните минути на първата част Литекс изпусна две 100 процентови ситуации.

През втората част Христо Стоичков подмени почти целия стартов състав. Влезлият на почивката Томи Костадинов бе с основна заслуга за обрата в резултата. В 57-та минута той изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка на противников футболист. Малко по-късно халфът вкара красив гол от 25 метра за 2:1.В последните минути Аполон стигна до крайното 2:2.

Състав на Литекс: Илко Пиргов, Страхил Попов, Николай Бодуров, Гълъбов, М. Иванов, Небойша Йеленкович, Александър Цветков, Армандо Ваюши, Ванжер, Георги Миланов, Исмаил Иса
(Aлександров, Колев, Руменов, Заков, Динчев, Грозев, Ил.Миланов, Костадинов, Цветанов, Десподов, Божиков, Хасани, Славчев, Кр.Петков)

СЛЕДЕТЕ С БЛИЦ: "А" ГРУПА - ТРАНСФЕРИ И ПОДГОТОВКА